Пшонка хоче компенсацію за розкрадання свого маєтку під Києвом

Національна поліція розслідує пограбування сімейного особняка колишнього Генерального прокурора Віктора Пшонки та його близьких в селі Гореничі під Києвом. А захисники екс-прокурора готуються до судового процесу про стягнення компенсації за вкрадене майно.

Про це повідомляє "Первая инстанция", посилаючись на рішення Києво-Святошинського суду Києва, що розміщене в Єдиному реєстрі судових рішень.

"Згідно з судовими матеріалами, кримінальне провадження про пограбування маєтку родини Віктора Пшонки було відкрито в січні 2017 року, а в березні адвокати засипали орган слідства клопотаннями, в тому числі, про проведення огляду житлового будинку, приєднання до справи публікацій в ЗМІ про грабіж, ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Поліція в кожному випадку залишала звернення захисників Пшонки без відповіді. Лише в квітні їм вдалося через суд змусити поліцію розглянути клопотання", - повідомляє видання.

Як повідомляв "Ні корупції!", будинок екс-Генпрокурора часів Януковича Віктора Пшонки у селі Гореничі під Києвом ротрощили та пограбували. 

На світлинах, що виклала у Фейсбук журналіст «Громадського» Наталія Тарасовська, видно, що зі стін зідрана плитка, елементи оздоблення та навіть вимикачі та розетки.

«Невідомі в масках, які два тижня охороняли маєток Пшонки в селищі Гореничі, сьогодні його звільнили. Після них у кімнатах лишились гори бруду, на столах купи недоїдків, а в повітрі - стійкий запах алкоголю й перегару. По всьому будинку недопиті пляшки елітного вина і порожні пачки від цигарок.

Від полотен, що висіли на стінах маєтку, залишилися самі рамки. Проігнорували хіба що портрети Пшонки та його родини. Їх понівечили і позривали зі стін. А ще - розрізали три величезні сейфи, що стояли в підвалі будинку.

Постраждала і територія маєтку. Скрізь - розтоптані стежки та вбиті качки біля озера. Не чіпали лише папугу Петю і голубів. Те, що зосталося від маєтку, взяли під свою опіку самооборонівці Києво-Святошинського району», - йшлося в сюжеті «ТСН» у березні 2014 року.

Як повідомляв «Ні корупції!» у 2014 році, маєток Генпрокурора Віталія Яреми в «Золоче» охороняла фірма, яка кілька років обслуговувала екс-генпрокурора Віктора Пшонку та його родину, а також викрадала докази з дачі Пшонки.

Охоронна фірма «УБА-безпека» влітку вивозила дорогі меблі з опечатаного Генпрокуратурою будинку екс-генпрокурора Віктора Пшонки у Сухолуччі. За даними видання, найняв цю фірму формальний власник ділянки у Сухолуччі Іван Кагітін фактично для викрадення речових доказів з арештованого на той момент майна Пшонки.