Київрада перевірить будівельні роботи навколо Ботсаду ім. Гришка

Депутати Київської міської ради (КМР) створили тимчасову контрольну комісію, яка перевірить здійснення будівельних робіт навколо Національного ботанічного саду ім. М. М Гришка НАН України, повідомляє прес-служба КМР.

Як йдеться у повідомленні, постановою Верховної Ради України запроваджено мораторій на виділення земельних ділянок на відстані не менше 200 метрів від меж Ботанічного саду. Цією ж постановою доручено Кабінету Міністрів України встановити по периметру ділянки охоронну зону не менше 200 метрів від її меж.

Незважаючи на це, на відстані 150 метрів від Ботанічного саду по вулиці Землянській проводяться будівельні роботи на чотирьох ділянках. Вони належать до земель рекреаційного призначення, на яких забороняється діяльність, що може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливати на природний стан цих земель”, - зазначив автор відповідного рішення, депутат Київради Денис Москаль.

Відповідна ТКК перевірятиме законність передачі земельних ділянок, цільове призначення, законність проведення будівництва та відповідність проектній документації нерухомого майна та об’єктів будівництва, що збудовані на відстані 200 метрів.

Строк діяльності ТКК – 6 місяців. До складу комісії увійшли представники усіх фракцій Київради. Очолить ТКК депутат КМР Денис Москаль.

Як повідомляло «Сегодня», у травні у київському Національному ботсаду ім. Гришка (вул. Тимірязєвська, 1) спалахнув скандал через зливну каналізацію. Власники приватних будинків нібито нелегально підключаються до труб каналізаційної насосної станції ботсаду, що призводить до витікання нечистот. "Добриво" потрапляє на територію заповідної зони, через що почали засихати 300-річні дерева.

Як розповіли виданню в ботсаду, насосну станцію збудували 1975 року. Через п'ять років до неї долучилася сусідня школа на вул. Тимірязєвській. Пізніше до неї стали незаконно підключатися жителі приватних будинків. При цьому жоден з підключених абонентів не має акта про введення до експлуатації.

Тоді ж київська влада пообіцяла розібратися з цією ситуацією і створити в Київраді тимчасову контрольну комісію, яка водночас пообіцяла перевірити і законність передачі земельних ділянок і будівництва.

"У деяких випадках будують взагалі без дозвільних документів. Думаю, практику знесення незаконних будов, як це було з Будинком профспілок, можна застосувати і до незаконних будівництв у ботсаду", – заявив тоді депутат Денис Москаль.

Торік у Фейсбук-спільноті "Гора Мічуріна" повідомлялося, що на заарештованій ділянці землі, за 100 м від території Ботсаду, розгорнулося масштабне будівництво.