Корупція є для українців такою ж загрозою, як і війна на Донбасі – дослідження

Корупція та економічна ситуація в країні для українців є такою ж загрозою, як і війна на сході України.

Про це на брифінгу заявив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, презентуючи соціологічне дослідження "Громадяни України про безпеку: особисту, національну та її складові", повідомляє УНІАН.

"Незважаючи, що на думку відносної більшості громадян, на рівень безпеки найбільше впливає конфлікт на сході України, серед загроз найбільш значимими виявилися такі внутрішні загрози, як економічна ситуація в країні, рівень корупції та вплив олігархічних груп. Таку ж оцінку, як і конфлікт на сході, отримала така зовнішня загроза, як потрапляння в боргову залежність до іноземних кредиторів. Тобто громадяни вплив корупції і олігархів оцінюють інколи вище, ніж конфлікт на сході", - зазначив Биченко.

Також він додав, що довіра громадян до силових структур - Збройних сил, Національної гвардії, добровольчих батальйонів є досить високою:

"Рівень довіри є вищим, ніж рівень недовіри, на відміну від інших держструктур – від президента до державного апарату в цілому, де рівень недовіри значно перевищує рівень довіри".

Говорячи про ставлення громадян до поліції і про їхню оцінку криміногенної ситуації, Биченко зауважив, що у порівнянні з минулим роком ставлення до поліції покращилося: "До патрульної поліції рівень довіри і недовіри майже однаковий. До поліції в цілому ставлення переважно є негативним, але в меншій мірі, ніж було 2 роки тому і більше".