Голова ДМС Одеської області відмовилась надавати біографію. Є що приховувати?

Очільниця Державної міграційної служби України в Одеській області Олена Погребняк відмовила в наданні своєї біографії у відповіді на запит журналіста «Ні Корупції!».

Олена Погребняк мотивувала свою відмову тим, що запитувана інформація є, на думку чиновниці,  конфіденційною.

У свою чергу медіаюрист Олександр Бурмагін підкреслює, що подібна відмова є неправомірною:

«Біографія посадової особи не може бути обмеженою в частині, яка має відношення до відповідності фаху і досвіду займаній посаді. Іншими словами, це  кваліфікаційні вимоги щодо освіти, стажу роботи, доган, інших відомостей, які характеризують особу як гідну для займаної посади. Це зазначено в частині 2 статті 5 Закону України «Про захист персональних даних» та рішенні Конституційного суду України по «жашківській справі».

У той же час регіональний представник уповноваженого з прав людини в Одеській області Анатолій Пазичук пояснює, що дані біографії і справді є конфіденційною інформацією, окрім випадків, коли посада вимагає конкретних умов – наприклад, стажу чи освіти.

Також зазначимо, що згідно із статтею 7 закону України про доступ до публічної інформації, суб’єкти владних повноважень є винятком серед тих, хто може обмежити доступ до інформації (так звана, конфіденційна інформація).

Читайте також: Коментар до Рішення Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення положень статті 32 та 34 Конституції (право)