“Укравтодор” проводитиме всі закупівлі через систему “ProZorro”

З 1 серпня 2017 року ДАК «Автомобільні дороги України», яке займається утриманням та дрібними ремонтами доріг, здійснюватиме всі закупівлі виключно через електронну систему "ProZorro".

Про це йдеться на сайті Міністерства інфраструктури України.

"Наразі заплановано проведення інтенсивного навчання з підготовки фахівців в областях", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, до співпраці у цьому питанні  будуть залучені Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, ІССUkraine, Transparency,  "Ейдос: Центр політичних студій та аналітики", міжнародні та вітчизняні громадські організації.

Як повідомляв "Ні корупції!", торік стало відомо, що обласні служби автодоріг без нагальної на те необхідності оголосили тендери на 1,5 мільярди гривень в обхід системи "ProZorro" у період з 27 по 29 липня 2016 року за «паперовою» процедурою.

Тоді т.в.о. голови "Укравтодору" Євгеній Барах вимагав відповідних пояснень від керівників облавтодорів, чому так сталося напередодні 1 серпня 2016 року.

І тоді ж у відомстві також зазначили, що з 1 серпня 2016 року "Укравтодор" зобов’язав облавтодори перевести усі закупівлі матеріально-технічних ресурсів на електронну систему торгів "Prozorro". За словами Бараха, облавтодори та інші державні підприємства, що належать до сфери управління Держагентства, не підпадають під дію нововведеного Закону «Про публічні закупівлі». Однак, в умовах посилення контролю за прозорим та ефективним використанням бюджетних коштів, Укравтодором було прийнято це рішення.