Суд виручив Ляшка: прокурорам не дозволили перевіряти е-декларацію політика

Печерський райсуд Києва відмовив Генпрокуратурі у проведенні позапланової перевірки інформації про сплату податків та зборів, що відображено в електронній декларації за 2016 рік народного депутата і лідера Радикальної партії Олега Ляшка.

Таку ухвалу суду 21 червня оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє «Главком».

У клопотанні прокурор розписав: 30 січня цього року проти Ляшка відкрито карну справу за ч. 3 ст.212 КК України («Ухилення від сплати податків, зборів»).

Так, нардеп подав до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну електронну декларацію за 2015 рік, у якій вказав наявність готівки у розмірах 890 тис. грн, $740 тис. і 90 тис. євро. Ще зазначив в е-декларації - 12 об'єктів цінного рухомого майна без деталізації їхньої цінності та набуття впродовж 2009–2013 років у власність 10 об'єктів нерухомого майна без відомостей щодо вартості.

Відповідно до інформації про доходи, отримані від податкових агентів за 1998–2015 роки виплачений дохід Ляшком становив 3,3 млн грн, а сплачено податків – 398,3 тис. грн.

ГПУ наголосило, що у лютому Печерський райсуд уже призначав податкову перевірку статків і витрат Олега Ляшка, але вона не охопила 2016 рік. Тому, на думку слідства, є наявні обставини, що можуть свідчити про порушення платником податків чинного податкового законодавства.

Слідчий суддя Кристина Тарасюк, відмовляючи у задоволенні клопотання Генпрокуратури, пояснила: «народний депутат України Олег Ляшко як фізична особа, не будучи платником податків, в тому числі самозайнятою особою, не може розглядатися в якості ймовірного суб'єкту злочину, передбаченого ст. 212 КК України». Вона також констатувала відсутність кримінальної справи проти нардепа-радикала за ст. 368-2 КК України (незаконне збагачення), яка би дозволила проведення такої перевірки.

За 2016 рік Олег Ляшко задекларував дві квартири в Києві та цінний подарунок від мами.

Генеральна прокуратура вирішила позапланово перевірити електронні декларації 29 народних депутатів. Серед них є народний депутат від Радикальної партії Андрій Лозовий. 21 червня Генеральна прокуратура України направила до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності з цього народного депутата. Причиною названо ознаки ухилення від сплати податків у розмірі 1 млн 846 тис. грн.

Як повідомляв "Ні корупції!", наприкінці квітня лідера Радикальної партії Олега Ляшка допитали у Національному антикорупційному бюро в рамках розслідування кримінальної справи стосовно його нібито незаконного збагачення.

За інформацією ЗМІ, протягом останнього року нардеп і лідер РПЛ Олег Ляшко разом з дружиною придбав нерухомості на 20 млн грн.

На початку 2016 року цивільна дружина нардепа - Росіта Сайранен - придбала у Києві земельну ділянку на 600 кв. м для сільського господарства. Утім на ділянці вже побудований двоповерховий будинок на 300 кв. м. У декларації політика це майно не вказано.

Водночас Ляшко у цьому році купив собі будинок і земельні ділянки в елітному Козині. Площа маєтку - 550 кв. м. Загальна вартість - 15 млн грн. В інтерв'ю журналістам Ляшко переконував, що придбав майно у кредит, утім в декларації і у витягу на нерухомість дані про кредит або іпотеку відсутні.

Також, як повідомляв «Ні корупції!»,  раніше журналісти «Наших грошей» провели розслідування щодо походження статків лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Зокрема, виявилось, Олег Ляшко допоміг однопартійцю Олегу Авер'янову провернути оборудку на півмільярда гривень з українського бюджету.

Попри те, що Олег Ляшко ніколи не мав бізнесу, тільки за 2016-й рік він та його цивільна дружина придбали елітної нерухомості на близько 20 млн грн.

Сам лідер радикалів їздить на броньованому Cadillac Escaladе 2011 року випуску, який відсутній в декларації нардепа. За документами, авто, яке партія орендує у радника Ляшка, оплачується з державних коштів.

Читайте також ЛЯШКО І СКУРАТОВСЬКИЙ – В ДУБАЇ. РОБОТА ПОЧЕКАЄ

ГПУ ОБШУКУЄ БУДИНОК ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛРАДИ – ЛЯШКО