Сергій Фурса: Унікальна українська корупція. 5 нових “жертв”

Корупція у нас є. А корупціонерів немає. А кого беруть - той не винний. Він же сам сказав.

Про це пише Сергій Фурса, спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital, передає «НВ».

«Кожного дня страждають якісь депутати, жертви режиму, виходять на трибуну в оточенні групи підтримки і починають говорити про те, як їх незаконно переслідують. Депутати різні. Хоч є в їхніх обличчях щось невловимо схоже. Групи підтримки теж різні. Але вирази облич у всіх однакові. І найголовніше, що знаходяться люди, що підтримують їх. В основному, це ті ж, хто постійно скаржиться на корупцію», - пише Фурса і констутує, що українська корупція унікальна: 

"Адже корупція є. А корупціонерів немає. Ну, так виходить. Це не єдина унікальність нашої корупції. Вона висока. Усі в курсі. І, на думку людей, чим більше про неї говорять, тим більше корупції". 

«Ось при Януковичі і його світі, корупції не було, тому що всі мовчали в ганчірочку, а тепер вона висока, тому що про неї кричать на кожному розі. Але корупціонерів немає. А кого беруть - той не винний. Він же сам сказав. І вид чесний зробив. І говорив красиво», - пише експерт.

«Отже, спочатку взяли Насірова. Але це, сказали, не боротьба з корупцією. Хоча взяли людину, в чиї посадові обов'язки просто-таки входило бути корупціонером. У кримінальний кодекс давно пора було записати статтю «За очолення податкової» і термін призначати в залежності від того, як довго очолював. Був головою ДФС до 2 років - термін давати до 5 років, більше - вже 5-10. Але, кажуть, погано борються з корупцією.

До цього прийшли за депутатом Онищенком. Депутат був знатний, з усіма дружив, любив гроші, коней і жінок і не дуже зрозуміло, чим займався в 90-ті. Питання вирішував, на потоках держкомпанії сидів. І сам цього не заперечує, публікуючи з Лондона дивні записи ні про що. Але, кажуть, дарма створили НАБУ. Не борються вони з корупцією, а лише імітують.

Потім прийшли за Мартиненком. Ну, хто вже, якщо не він. Людина 4 терміни очолювала дуже грошовий комітет в парламенті і була спонсором політичної сили, яка прийшла до влади. Якщо вже він не винен, то усі решта просто святі. І знову не винна і знову даремно працює НАБУ.

Потім прийшли за 5-ма депутатами. Просто свято якесь. Не депутати, а пісня. Перший - Олесик Довгий. Посадити якого хочеться ще з часів великого розграбування Києва Леонідом Черновецьким. У правлінні якого Олесик брав безпосередню участь. Другий - депутат гопник Дейдей. Який до депутатства промишляв гоп-стопом, а потім раптом одягнув камуфляж і став героєм війни, але звичкам своїм не змінив і продовжував бикувати, але тепер в районі офісів держкомпаній. Третій депутат - Лозовий - юнак з ближнього кола пана Ляшка, що ніколи не працював і раптово обзавівся мільйоном доларів та поганим смаком. І на закуску подали ще двох депутатів, причому в результаті красивої операції і з залученням ФБР. І знову скажуть, що не те. Не працює НАБУ. Нічого не змінилось. І в ФБР теж нічого не розуміють і тільки штани просиджують», - пише Фурса і додає, що всі наведені вище приклади - це люди з влади.

За словами Фурси, поки суспільство не захоче антикорупційного суду - його не буде. Тому що владі він точно не потрібен. Поки суспільство буде співчувати корупціонерам, вони не сядуть до в'язниці. Поки суспільство буде прощати депутатам, які не знімають недоторканність зі своїх колег, ті так і продовжать залишатися безкарними. Поки суспільство не знатиме поіменно тих, хто бере на поруки, вони продовжать це робити і будуть повертатися кожного разу, перемагаючи на виборах.