Віце-мера Кривого Рогу Удода оголосили у розшук

Заступника міського голови Кривого Рогу Євгена Удода оголосили у розшук. Інформація про це з’явилась у базі офіційного сайту МВС України.

Про це повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на підтвердження у співробітників поліції.

За інформацією поліції, дані про посадовця були внесені до розшукової бази МВС після рішення суду, який 16 червня задовольнив клопотання прокуратури щодо арешту посадовця.

За даними МВС, Євген Удод внесений до переліку осіб, які переховуються від органів влади. Відомо, що посадовець зник 16 травня цього року на території Волинської області. Також вказані статті, які йому інкримінуються, – 191, 129, 255 Кримінального Кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, погроза вбивством, створення злочинної організації).

За офіційними даними мерії, станом на 19 травня Євген Удод перебував у відпустці. Інформацію про поточну ситуацію у міськраді в четвер Радіо Свобода надати відмовились.

Раніше в обласній прокуратурі інформували, що «зважаючи на те, що деякі підозрювані перебувають за межами України, вирішується питання про оголошення їх в розшук».

Як повідомляв "Ні корупції!", 17 травня Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що першому заступнику міського голови Кривого Рогу Євгену Удоду силовики повідомили про підозру в причетності до організованого злочинного угрупування і розкраданні бюджетних коштів в особливо великому розмірі.

На підставі отриманих доказів також було оголошені підозри Міхаленку А., неофіційному власнику ТОВ "Біф Будінвест", Гнатовському П., начальнику управління містобудування і архітектури виконкому міської ради, Лисенку І., начальнику відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому міської ради та Стеблянку А., директору ТОВ "Біф Будінвест".

Також, як повідомляв "Ні корупції!", на початку березня цього року правоохоронці провели обшуки у Криворізькій міській раді в рамках процесуального керівництва у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом зловживання службовим становищем та ухилення від сплати податків з боку представників органів виконавчої влади Криворізької міської ради.

Як повідомили в Генпрокуратурі, встановлено, що протягом 2016 року посадовці Криворізької міської ради укладали договори про виконання робіт та надання послуг за бюджетні кошти (на суму більше 200 млн грн), частина яких з метою подальшої реалізації перераховувалась низці фіктивних підприємств, які, в свою чергу, безпідставно формували податковий кредит. В подальшому здобуті таким чином грошові кошти розподілялись між посадовими особами органів виконавчої влади Криворізької міської ради.

Тоді на сайті Криворізької міськради з’явилась інформація про те, що за допомогою озброєних людей прокуратура і податкова намагаються в черговий раз заблокувати роботу Криворізької мерії, а також про те, що «всі звинувачення – брехня і розсиплються, як і в минулі рази».

Коментуючи ситуацію, заступник мера Олександр Катриченко сказав: «У черговий раз місто приїхали «покошмарити», іншого визначення цьому немає. Не випадково обрано початок робочого дня, коли співробітники прийшли на роботу».

Заступник начальника юридичного управління Наталія Шишко наголосила: «Минулого разу, у листопаді, вже проводилися обшуки нібито за ухилення якимись організаціями від оплати податків. З юридичної точки зору це зрозуміти неможливо. Тому зараз вигадали інше «нововведення». Замовники цього дійства прекрасно розуміють, що органи місцевого самоврядування взагалі не беруть участі в оплаті податків суб’єктів господарювання, тому вигадали, що нібито були оплачені роботи, які не були виконані в попередніх періодах. Причому, період не вказаний. Просто є список організацій. Все це брехня і всі звинувачення в черговий раз розсиплються, як пісок».