Transparency International закликає комітети Ради перевірити конфіскацію коштів Януковича

Антикорупційна організація Transparency International Україна звернулася до комітетів Верховної Ради з проханням розібратися із можливими порушеннями з боку Генпрокуратури щодо конфіскації 1,5 мільярда доларів США, належали колишньому президентові України Віктору Януковичу та його оточенню, повідомляє "Радіо Свобода".

Як повідомляє прес-служба організації, Transparency International закликає керівників комітетів Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та з питань запобігання і протидії корупції скликати спільне засідання з 3 по 7 липня, запросити генпрокурора Юрія Луценка і розглянути на ньому правові аспекти конфіскації вкрадених з України коштів.

В організації зауважують, що необхідність втручання Ради в питання конфіскації виникла через те, що вирок суду про неї так і не був оприлюднений у Єдиний держреєстр судових рішень.

«Хоча такий порядок передбачений законодавством. Конфіскація цих коштів використовувалась ГПУ для низки публікацій про здобутки Луценка та його найближчого оточення. При цьому Генпрокурор неодноразово публічно відмічав надзвичайний особистий вклад у цю справу прокурора Костянтина Кулика, незаконне збагачення якого розслідувалось НАБУ, а зараз обвинувальний акт уже скерований до суду», – йдеться у повідомленні.

Наразі у Генпрокуратурі цю заяву Transparency International Україна не коментували.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 28 квітня 2017 року заявив про завершення процесу переказу конфіскованих коштів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення на рахунки Держказначейства. Рішення про конфіскацію цих коштів ухвалив суд у Краматорську на Донеччині, повідомив тоді Луценко. Водночас адвокати Януковича інформацію про конфіскацію спростовували.

Як повідомляв "Ні корупції!", раніше нардеп Сергій Лещенко заявляв, що гроші Януковича конфіскували з порушеннями за два тижні. Так, рішення про конфіскацію 1,5 мільярда доларів, які нібито належали оточенню Віктора Януковича, суд у Краматорську прийняв, визнавши винним номінального власника однієї з фірм Сергія Курченка Аркадія Кашкіна.

Він зазначає, що справу стосовно Кашкіна було відкрито 15 березня 2017 року, а вирок суду було винесено вже через два тижні, 28 березня 2017 року.

За словами Лещенка, Кашкін був номінальним власником в одній із фірм Курченка.

"Два роки тому цей же Кашкін вже був судимий за те, що за 500 доларів продав свої паспортні дані і став фіктивним господарем компанії Курченка "ГазУкраїна-2020". А компанія "ГазУкраїна-2020" розікрала кошти Нафтогазу на 450 мільйонів гривень, коли НАК перерахував Курченку передоплату за нафтопродукти - і нічого не отримав", - пише депутат.

За його словами, оскільки ніяких паперів від імені фірми Кашкін не підписував, він тоді погодився на угоду зі слідством, суд визнав його роль у злочинній організації нікчемною і присудив штраф 51 тисяч гривень.

"При чому, якщо два роки тому суд сказав, що Кашкін "не брав участі у фінансово-господарській діяльності цього підприємства та не отримував від неї прибутку", то тепер Кашкін перетворився на повноцінного "члена злочинної організації Януковича-Курченка", - зазначає Лещенко.

Він також стверджує, що справа про злочинну банду Януковича ніяк не підсудна суду в Краматорську, який прийняв рішення про конфіскацію коштів.