Мер Львова Садовий погодився на пропозицію голови ЛОДА Синютки вивезти сміття

У п’ятницю, 23 червня, міський голова Львова Андрій Садовий відреагував на звернення голови ЛОДА Олега Синютки щодо делегування ЛОДА функцій з утилізації львівського сміття. Садовий сказав, що Львів має погодитися на цю пропозицію, яку він назвав «ультиматумом», а також виніс це питання на засідання сесії Львівської міської ради, що відбудеться 29 червня.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

«Я переконаний, що у цій ситуації ми повинні приймати цю пропозицію, ми повинні заплатити кошти, ми повинні мати можливість нормально жити і розвиватися, бо наше завдання зберегти людей», - сказав Садовий та назвав звернення Синютки ультиматумом.

За словами Садового, наразі він не знає чи прийняття цього рішення вплине на те, хто саме проводитиме рекультивацію Грибовицького сміттєзвалище – Львівська міськрада чи ЛОДА.

«Коли у давні віки ворожі сили брали в облогу наше місто, то лишали людей без їжі, без води. Коли ставили місто на межу виживання і могли виникати епідемії, хвороби, то був вибір: чи місто буде спалене, чи місто буде зруйноване, чи треба просто заплатити кошти і відкупитися. Але були древні часи. У новітній історії ми маємо унікальний приклад, коли намісник президента озвучує пропозицію, ультиматум, що місто має заплатити кошти, щоб уникнути подальшої блокади, яка може призвести до великих загроз, епідемій і хворіб. Це не є ультиматум Садовому, це ультиматум громаді міста Львова, і малим, і великим», – сказав Садовий на брифінгу журналістам.

Видання нагадало, згідно зі зверненням Олега Синютки від 22 червня, окрім передачі усіх повноважень по управлінню ТПВ, Львів також має протягом двох років виділяти по 300 млн грн субвенції в рік для обласного бюджету та передати у тимчасове на два роки) управління ЛКП «Львівспецкомунтранс». У свою чергу обласна влада бере на себе відповідальність протягом 20 днів очистити місто від сміття, а також протягом двох років здійснювати регулярне вивезення ТПВ зі Львова. За словами Синютки, до 2019 року ЛОДА зобов’язується ввести в експлуатацію комплекс з переробки відходів на території області.

Як повідомляв ZAXID.NET раніше, під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що через проблеми із вивозом сміття кількість невивезених твердих побутових відходів щодня зростає на 200 тонн. 

За словами керівника управління охорони здоров'я ЛМР Володимира Зуба, через накопичене сміття у Львові рекордно високий ризик спалаху кишкових інфекцій.

За словами голови департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірини Маруняк, оскільки від п'ятниці компанія «АВЕ Львів» від не вивозить сміття з міста, районні адміністрації проводять наради із іншими перевізниками, аби ті вивозили ТПВ із майданчиків, що обслуговуються «АВЕ Львів».

Водночас прийняте на попередньому засіданні комісії звернення до прем'єр-міністра та секретаря РНБО про введення у Львові надзвичайного екологічного стану залишилось без реакції. За словами заступника мера Львова з питань ЖКГ Сергія Бабака, таке звернення надіслали ще 12 червня.

Як повідомляв "Ні корупції!", 16 травня міський голова Львова Андрій Садовий знову попередив про надзвичайну ситуацію у місті через невивезення сміття.

За словами Салового, у Львові накопичилося понад 7 тисяч тонн відходів, які нікуди вивозити, оскільки меморандум, підписаний 21 квітня, не виконується.

Своєю чергою, як йдеться у розслідуванні «Наші гроші. Львів» «Прихований сморід», після трагедії на сміттєзвалищі в Грибовичах близько 100 мільйонів бюджетних гривень роздали компаніям на вивезення львівського сміття на звалища по всій країні. Ці гроші розділили приховано, без жодного конкурсу. В Prozorro не опублікували жодного договору. А на єдиному порталі використання публічних коштів не має жодної транзакції про перерахунок коштів компаніям-перевізникам.

Читайте також НАРДЕП БЕРЕЗЮК ОГОЛОСИВ ГОЛОДУВАННЯ, КАЖЕ, ЩО У ЛЬВОВІ “ВОРОГ” ЗНУЩАЄТЬСЯ НАД МЕРОМ (ОНОВЛЕНО)