Головлікар Одеського онкодиспансеру програв у суді справу про ненадання інформації «Ні Корупції!»

Олег Лук’янчук, головний лікар Одеського онкологічного диспансеру

16 червня Суворовський районний суд Одеси прийняв рішення про притягнення до адміністративної відповідальності Олега Лук’янчука, який обіймає посаду головного лікаря КУ «Одеський онкологічний диспансер».

На нього накладено штраф у розмірі 425 гривень. Про це повідомили у прес-службі суду.

Нагадаємо, що після звернення кореспондента до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Одеській області про ненадання інформації посадовими особами щодо договорів оренди з приватними фірмами, які діють на території Одеського онкодиспансеру, було відкрито провадження, на головлікаря Олега Лук’янчука складено адмінпротокол, а справу направлено до Суворовського районного суду міста.

Судове засідання після переносу було проведено 13 червня. Суддя виніс рішення про притягнення посадовця до відповідальності.

За словами регіонального омбудсмана, в Одеській області з початку року до судів відправлено більше 35 адміністративних справ за ненадання інформації.

«Треба сказати, що кожне судове рішення, яким встановлюється вина розпорядника інформації у порушенні  закону про доступ до публічної інформації, змінює культуру поводження з інформацією…  До набрання чинності закону в 2011 році в Україні діяв принцип закритості інформації про діяльність органів державної влади. Запитувачі інформації мали довести, що за законодавством вони мають право отримати або ознайомитись із інформацією, яка є у володінні державного органу… Але тепер суб’єкт владних повноважень має довести наявність підстав обмежити доступ до інформації, а не запитувач - право її отримати. Закон поміняв позиції запитувача та надавача інформації, і такі рішення є невідхильним посилом для кожного розпорядника про зміну часів та культури поводження з правом громадянина на інформацію… Щодо цієї справи, важливо звернути увагу на те, що обмеження на надання інформації було необґрунтоване», - зазначив уповноважений з прав людини в Одеській області Анатолій Пазичук.