Депутат Київради: Пожежа у будівлі колишнього гастроному має покласти початок масштабної ревізії історичних будівель та пам`яток міста

Пожежа у будівлі колишнього гастроному має покласти початок масштабної ревізії історичних будівель та пам`яток міста. І на предмет пожежної безпеки, про що уже говорить КМДА, і у цілому на предмет їх поточного стану. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав депутат Київради Андрій Странніков.

"На жаль, як кажуть, доки грім не гряне, мужик не перехреститься. Але головне, що у даному випадку ніхто не постраждав, і будівля відлягає відновленню", - написав Странніков і додав: 

"Насправді, Київ може дати фору багатьом європейським і світовим столицям за обсягами культурного спадку. У нас розташовано 3,5 тисячі пам'яток культури, серед яких три об'єкти зі списку світової спадщини ЮНЕСКО. Але за інформацією волонтерських організацій, 80% історичних будівель перебувають в аварійному стані".

"Якщо хтось вважає, що це питання не на часі, нагадаю відому історію, коли прем'єр-міністрові Великобританії Уїнстону Черчілю в роки Другої світової війни запропонували урізати витрати на освіту і культуру, він відмовився із словами: "А для чого тоді ми воюємо?", - підсумував депутат.

Як повідомляв "Ні корупції!", у КМДА заявили, що будівля колишнього гастроному на вулиці Хрещатик, 40/1 є пам'яткою архітектури і повинна бути збережена.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", екс-депутат Київради, активіст Олена Терещенко-Єскіна переконана, що причиною пожежі у будівлі колишнього центрального гастроному на Хрещатику, є підпал з метою забудови ділянки під гастрономом.

Читайте також У КИЇВРАДІ ХОЧУТЬ, ЩОБ ЗАБУДОВНИКИ ПОГОДЖУВАЛИ АРХІТЕКТУРУ ФАСАДІВ З МІСТОБУДІВНОЮ РАДОЮ