ЗМІ: В Ірпені через покійника вивели мільйони з бюджету

В Ірпені на Київщині мільйони бюджетних коштів виділили фірмі ТОВ “Буденергосоюз”, товариству, яке зареєстровали у 2016 році на Віталія Дасюка, який, своєю чергою, помер у 2012 році.

Про це повідомляє “Громада Приірпіння”, посилаючись на джерело в правоохоронних органах.

За інформацією видання, також Дасюк оформлений як ФОП. Договори на витрати мільйонів бюджетних коштів підписували члени виконкому Ірпеня, зокрема екс- регіонал Дмитро Хрисюк та Лідія Михальченко.

Затримали Кенсицького (читайте ЧИНОВНИКИ ІРПІНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВКРАЛИ 21 МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ)  … Так от, він у 2016 році залучив також згаданого “Громадою Приірпіння” Махарадзе для того, щоб створити і очолити ТОВ “Буденергосоюз”. Махарадзе погодився на це і офомив ТОВ. Він став засновником та керівником підприємтсва “Буденергосоюз” за підробленим паспортом на ім’я Віталія Петровича Дасюка. Звідки в нього був той паспорт померлого – поки невідомо. Але покійного не стало за 4 роки до того, як виникло Товариство з обмеженою відповідальністю”, – розповіло джерело “Громади Приірпіння” в правоохоронних органах.

Видання відшукало могилу померлого на одному з кладовищ Київщини у Вишгородському районі.

У реєстрі значиться, що повний тезка Дасюк заснував Товариство дійсно у 2016 році.

ФОП Дасюка досі не перебуває в процесі припинення. Зареєстрований у Вишгородській РДА. У тому ж районі, де похований.

Загалом цих осіб ми підозрюємо у виведенні 5-6 млн грн відмили через це ТОВ. А загальна сума розкрадання, яку інкримінують – це десь 21 мільйон. Також у виведенні грошей використовували фізособу-підприємця Віталія Дасюка. У нього основний КВЕД – здійснення будівництва. Підписувалися договори підряду з Ірпінською міською радою. У схемі брали участь особи з Ірпінського виконкому. Саме ці документи і докази шукали в Ірпінській міській раді та інших комунальних установах кілька тижнів тому”, – додає джерело.

Дасюк, зокрема, як повідомляє видання, переміг у тендері й виграв право відремонтувати тротуар по вул. Найкращій в Ірпені. Суми, які вигравав цей ФОП обраховуютсья мільйонами. Це 10 угод на 3,7 млн грн.

Видання також показало фото договорів на підряди, де видно, що підписи Дасюка різняться.

Як виявила редакція, це ж ТОВ “Буденергосоюз” вигравало тендери і в в Гребінках Васильківського р-ну і в Яготині. Так, 10 жовтня 2016 року підприємство виграло тендер вартістю 274 тис. грн на встановлення трибун на селищному стадіоні в смт Гребінки Васильківського району Київської області.

Як повідомляв «Ні корупції!», прокуратурою Київської області під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що службові особи виконавчого комітету Ірпінської міської ради спільно з іншими особами через фіктивні підприємства привласнили державні кошти на суму понад 21 млн гривень.