Секретаря Переяслав-Хмельницької міської ради засудили за встановлення собі премій

Петро Бочарін. Фото: інформаційний портал "Моя Київщина"

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення секретаря Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області VII скликання.  Рішення суду було прийнято на підставі протоколів, складених Департаментом моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

За інформацією НАЗК, Петро Бочарін публічно не повідомив колегіальний орган, тобто Переяслав-Хмельницьку міську раду, про наявний у нього конфлікт інтересів в частині голосування за рішення ради. Зокрема, він взяв  участь у голосуванні  за рішення щодо встановлення собі надбавки за високі досягнення у праці в розмірі 50% та щомісячного преміювання у розмірі 150%. 

Таким чином, посадовець порушив вимоги частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Постановою суду секретаря Переяслав-Хмельницької міської ради Петра Бочаріна визнано винним  в порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (частина перша, друга статті 172-7 КУпАП).

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (стаття 1727),  неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів  тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що згідно з  частиною третьою статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» у разі виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, уповноважені особи Національного агентства складають протокол про таке правопорушення, який направляється до суду згідно з рішенням Національного агентства.

Як повідомляв "Ні корупції!", нещодавно Артемівський міський суд Донецької області 14 червня ухвалив визнати мера Бахмута Олексія Реву винним у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, які полягали у конфлікті інтересів цього чиновника. 

НАЗК