Підлеглі Авакова реанімували справу проти помічника Луценка, який продав авто МВС по запчастинах

Колишній помічник Юрія Луценка, коли останній перебував на посаді міністра МВС, продав по частинах автомобіль, що належав відомству. У часи Януковича його посадили за грати, а після Революції Гідності справу зам’яли і арештанта відпустилии. Теперь підлеглі  нинішнього міністра МВС Арсена Авакова намагаються добитися того, щоб колишній помічник Луценка відшкодував хоча б вартість автомобіля, проданого на розбірку десять років тому.

Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень, повідомляє «Перша інстанція».

За інформацією видання, приводом для судового розгляду стала історія від 2005 року, головним героєм якої виявився тодішній помічник міністра внутрішніх справ (ім'я в судових документах не вказано, тільки вказується, що цей людина у 2005 - 2007 роках була представником міністра МВС у Тернопільській області - ред). Н:а той час Юрій Луценко очолював МВС.

У серпні 2005 року автомобіль, що належав міністерству та був наданий у користування помічнику міністра Луценко, потрапив у ДТП («Scoda Octavia», 2004 р.в.). За цим фактом була відкрита кримінальна справа, яку через кілька місяців закрили.

У 2011 році, коли команда Януковича прийшла до влади, розслідування реанімували. Приводом став той факт, що пошкоджену після ДТП машину помічник міністра розібрав на запчастини і продав, залишивши при цьому гроші собі. В тому числі були продані двигун, капот, ланжерони.

Відтак керівництво тодішнього МВС вимагало стягнути з помічника Луценка балансову вартість машини - 125 тис. грн. і в травні 2011 року приказом Тернопільського міського суду помічника міністра МВС було визнано винним у розтраті майна, шахрайстві та зловживанні владою. Покарання - 5 років в'язниці.

Після цього була ще низка судів і лише після Революції Гідності помічника Луценка залишили у спокої. Так, 8 травня 2014 року Тернопільський міський суд, який раніше відправив помічника Луценка за грати, закрив кримінальну справу в частині обвинувачення в зловживанні владою (ст.336 УК, за якою, власне і було визначено покарання у вигляді 5 років в'язниці). Приводом для цього стала декриміналізація ст. 364 ККУ.

А ще через місяць, кримінальне справу взагалі повернули прокурору, адже суд встановив неповноту та невірність розслідування. Так, у лютому 2015 року справа проти помічника Луценка була закрита остаточно з формулюванням суду - у зв'язку з відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення.

На сьогодні підлеглі нинішнього міністра МВС Арсена Авакова виявилися не в захваті від такого рішення суду, відтак відомство знову взялося через суди вимагати компенсації за розбиту машину помічника Луценка.