АНОНС: 23 червня нове засідання суду ЦПК проти СБУ

У п’ятницю, 23 червня о 14.00 відбудеться нове засідання суду у справі засекречення декларацій керівництва СБУ.

Про це повідомляється на сайті ГО "Центр протидії корупції".

Судді вирішили вийти з письмового провадження, що передбачало підготовку кінцевого рішення у справі, і поновили слухання. Під час судового засідання ЦПК має отримати доступ до “дск”-документів Служби безпеки України: рішення СБУ про створення автономної системи для електронних декларацій та порядок її ведення.

Ці документи – надважливі для розуміння того, що насправді відбувається з деклараціями СБУ, в який спосіб вони подаються та де зберігаються, хто відповідальний за це і контролює безпеку системи, в решті решт, хто в СБУ перевіряє, чи взагалі подали свої декларації всі співробітники.

Центр протидії корупції направив запит до СБУ з проханням ознайомитися з даними документами до судового засідання, утім, відповіді і досі не отримав.

На думку ЦПК, вихід з письмового провадження є свідченням того, що розгляд справи штучно затягують.

"Це дає додатковий час Нацагентству з питань запобігання корупції прийняти досі відсутній порядок подання декларацій СБУшниками. Наявність такого порядку узаконить дії СБУ", - йдеться у повідомленні.

Судове засідання відбудеться в Окружному адміністративному суді Києва за адресою: вул. Петра Блобочана, 8, корпус 1 зал судового засідання №32. Справа ЦПК проти СБУ розглядається колегією суддів: Р. Арсірій, О.Огурцов, В. Кузьменко.

Як повідомляв "Ні корупції!", у середині травня Окружний адміністративний суд Києва вирішив перейти до письмового провадження у справі за позовом антикорупційних активістів із «Центру протидії корупції» до Служби безпеки України через засекречення інформації про декларації співробітників цього відомства.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», у грудні 2016 року журналісти програми «Схеми» повідомили, що СБУ засекретила декларації своїх співробітників. Навіть Національне агентство з питань запобігання корупції, яке має їх перевіряти на корупційні ознаки, не має доступу до цих документів. Журналісти-розслідувачі неодноразово знаходили ознаки невідповідності зарплат стилю життя окремих публічних співробітників спецслужб.