Євродепутати закликають до прозорості при виборі аудитора НАБУ від парламенту

Євродепутати Ребекка Хармс та Петрас Ауштревічус закликали українських депутатів дотриматися процедури прозорості під час вибору аудитора НАБУ від парламенту.

Про це повідомляє Європейська Правда, у розпорядженні якої опинилася копія листа-звернення євродепутатів.

Відповідний лист був направлений 20 червня главі ВРУ Андрію Парубію та главі антикорупційного парламентського комітету Єгору Соболєву від євродепутатів Ребекки Хармс та Петраса Ауштревічуса.

"Нас поінформували, що завтра (21 червня - Ред.) в антикорупційному комітеті у Верховній Раді ви обиратимете аудитора НАБУ від парламенту без проведення інтерв'ю з усіма кандидатами, які подали свої документи, що не відповідає передбаченій процедурі відбору, та що може підірвати чесний та прозорий процес... ", - йдеться у зверненні євродепутатів.

"Ми люб'язно просимо вас дотримуватися процедури прозорості, на яку ви згодилися, та провести інтерв'ю з усіма кандидатами, які подали документи, перед прийняттям рішення", - йдеться у листі.

Євродепутати також поінформували про свій візит до Києва у четвер, 22 червня.

Нагадаємо, у Єврокомісії занепокоєні спробами підірвати незалежність та ефективність Національного антикорупційного бюро України.

"В цей час ми стурбовані політизацією процесу призначення трьох аудиторів НАБУ. Призначення цих аудиторів повинно відбуватися прозоро та без затримки у відповідності до законодавства", - заявляв на початку червня єврокомісар з питань політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган. 

Антикорупційна група Реанімаційного пакету реформ в Україні також закликала депутатів Верховної Ради дотримуватися процедури при визначенні кандидатури аудитора Національного антикорупційного бюро та провести співбесіди зі всіма кандидатами, які взяли участь у конкурсі. Про це йдеться в поширеній 21 червня заяві громадських активістів.

«Вважаємо проведення співбесід необхідним етапом визначення кандидатури аудитора для Національного антикорупційного бюро України. Тільки відкриті співбесіди дозволять визначити, чи є кандидати неупередженими щодо діяльності Антикорупційного бюро і чи готові вони здійснити аудит за міжнародними стандартами», - йдеться в заяві активістів.

У РПР наголосили, що вибір кандидатури для призначення аудитором НАБУ без проведення співбесід із кандидатами «не може претендувати на довіру з боку суспільства та міжнародних партнерів України» і може поставити під питання довіру до його результатів.

Відповідно до закону про НАБУ, президент, Верховна Рада та Кабінет міністрів щороку визначають по одному члену комісії з числа осіб, які мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях, володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такої оцінки (аудиту), а також мають бездоганну ділову репутацію.

За матеріалами "Європейської Правди" та Радіо Свобода

Читайте також: Аудитори НАБУ від парламенту: про що їх варто розпитати на співбесідах