Заступника директора Одеського НПЗ засудили на 5 років умовно

Заступника гендиректора Одеського нафтопереробного заводу Дмитра Веремеєва, який пішов на угоду зі слідством у так званій «справі Курченка», засудили на 5 років позбавлення волі з роком випробувального терміну (умовно).

Про це заявив прокурор Одеської області Олег Жученко, повідомляє "Радіо Свобода".

За його словами, Веремеєв надав свідчення у «справі Курченка» щодо низки документів, а також про підозрюваних.

Крім того, як повідомив Жученко, засуджений має компенсувати частину з двох мільярдів збитків, завданих державі.

За даними прокуратури, також у рамках розслідування «справи Курченка» суд застосував спеціальну конфіскацію всього майна ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» і ТОВ «Енергія і газ Україна» на користь держави. Відповідно до рішення суду, конфісковано нежитлові виробничі приміщення і адміністративні будівлі загальною площею понад 38 тисяч квадратних метрів, а також земельні ділянки площею 77 гектарів і установки для забезпечення діяльності заводу.

За попередніми підрахунками, орієнтовна вартість майна, до якого застосовано спецконфіскацію, складає понад 200 мільйонів доларів США.

У травні 2017 року погоджено та направлено повідомлення про підозру Сергієві Курченку у створенні злочинної організації, ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Його оголосили у розшук.

Генпрокуратура України визнала групу компаній СЄПЕК Сергія Курченка, якого зараховують до близького оточення колишнього президента Віктора Януковича, злочинною організацією і повідомила про досудове розслідування за фактом створення злочинної організації, «члени якої упродовж 2010–2014 років вчинили низку тяжких та особливо тяжких злочинів у різних сферах економіки з метою заволодіння майном державних підприємств, що входять до системи Міністерства інфраструктури, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зокрема компаній «Нафтогаз» та «Укргазвидобування», а також Національного банку України».

Рішеннями судів в Україні на майно Сергія Курченка накладено арешт, а щодо нього самого винесено рішення про заочне засудження. За даними СБУ, Курченко переховується в Росії.

99,5 відсотків акцій компанії належать компанії Empson Limited. У 2013 році Антимонопольний комітет дозволив цій кіпрській компанії купити ці акції Одеського НПЗ.

Як повідомляв "Ні корупції!", районний суд Одеси конфіскував Одеський нафтопереробний завод, що належить групі "СЄПЕК" Сергія Курченка, на користь Кабінету міністрів.

"В рамках укладення угоди зі слідством районний суд Одеси виніс вирок про спецконфіскацію цілісного майнового комплексу Одеського НПЗ як знаряддя злочину злочинної організації Курченка.

Завод перейшов у власність держави в особі Кабінету Міністрів", - написав Генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у Фейсбук.

Читайте також БОЙКОТ СУДА: ЧТО БУДЕТ С ОДЕССКИМ НПЗ

КУРЧЕНКО НАМАГАЄТЬСЯ ВИВЕЗТИ З ОДЕСЬКОГО НПЗ ПАЛЬНЕ – ЧОРНОВОЛ