Вінницькі активісти хочуть “розговорити” міського голову через суд

Юрій Кисіль ліворуч

Вінницькі активісти склали судовий позов на міського голову Сергія Моргунова. Позивачем виступила громадська організація "Голос Майдану" в особі учасника бойових дій на Сході Юрія Кисіля.

Суть претензії до очільника міськради полягає в тому, що той за півтора року перебування на посаді жодного разу не прозвітував перед територіальною громадою, як передбачено законодавством. Про це повідомляє Vlasno.info

Представник позивача юрист Вадим Шмагалов наводить у приклад 7 частину 42 статті "Закону про місцеве самоврядування в Україні", якою передбачено, що сільський, селищний чи міський голова має не рідше одного разу на рік звітувати про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. Він каже, що пан Моргунов вже прозвітував перед депутатами міськради на одній із сесій, а от особисто до громади так і не звернувся, на питання пересічних вінничан не відповідав. 

– Виходить, міський голова зробив лише півсправи. Я буду вимагати, щоб відповідач особисто з'явився у суді, адже і в мене, і у позивача, буде до нього низка питань. Оскільки Сергій Моргунов звітував перед депутатами, я хочу запросити у якості свідків весь депутатський корпус міськради. Хай вони скажуть, про що їм прозвітували, і що з цього звіту вони донесли до своїх виборців, – заявив юрист.

Наразі позов вже знаходиться у Вінницькому міському суді, невдовзі сторони мають бути попереджені про дату і час розгляду справи.

– Якщо нам все вдасться, суд зобов'яже нашого міського голову нарешті відзвітувати перед громадою. Де він це зробить — не важливо. На майдані, на стадіоні, в театрі — не має значення. Головне, щоб містяни мали можливість поставити йому питання, – сказав пан Шмагалов.

До речі: нещодавно суд оштрафував міського голову на 32 тисячі гривень за ненадання громадянину публічної інформації.

Фото Олександра Сашньова

 vlasno.info