У Єлизаветівці горять трактори птахофабрики Косюка: люди втомились від екологічного свавілля

Уночі, коли водій птахофабрики “Оріль-лідер” підприємства Миронівський хлібопродукт в черговий раз намагався скинути відходи в річку Оріль (Дніпропетровська область), він був атакований невідомими особами, які підпалили транспортний засіб за допомогою коктейлів Молотова:

“Трактор з цистерною був атакований трьома невідомими при спробі запхатися під міст. Перша пляшка “коктейлю молотова” влетіла в кабіну розбивши добове скло трактора. Відразу все запалало, водій випригнув з трактора і побачив ще одну пляшку, яка летіла в трактор. Невідомі вигукували погрози в його адрес і обіцяли вбити наступного разу. Водій дістав опік обличча і руки. (Інфу дістав від співробітника який охороняв уламки)”, - написав у Фейсбуці голова Єлизаветівки Максим Голосний.

Є очевидним, що припинити забруднення навколишнього середовища з боку птахофабрики “Оріль-Лідер” у законний спосіб не виявляється можливим. З боку правоохоронних органів не відбувається жодних слідчих дій. Заклики до керівництва, численні наради та екологічні перевірки не призвели до покращення – несанкціоновані скиди відходів на поля, в посадки та річки з боку підприємства тривають. Це відбувається переважно вночі.

Тому обурені мешканці, чиї Конституційні права постійно порушуються, вимушені звертатися до таких заходів громадянської непокори.

МХП, тепер загальновідома назва Миронівського хлібопродукту, найбільша агропромислова компанія України і одна з найбільших виробників курятини в Європі, стала плацдармом курячої імперії мільярдера Юрія Косюка.

Як йдеться на сайті компанії, МХП покриває 55 відсотків з понад 40-мільйонного ринку українських споживачів, які стали купувати все більше курятини й менше сосисок та докторської ковбаси, що було популярним у радянський час. У 2015 МХП виробив 566 600 тон м’яса, тоді як загалом українські аграрії виробили 907 000 тон. До прикладу, Європейський Союз виготовляє 11,3 млн тон м’яса на рік.

МХП об’єднує близько 20 брендів. Холдинг вирощує зерно, обробляє близько 370 000 гектарів землі, виробляє корми й м’ясні продукти.

Для того, щоб обійти квоти ЄС для безмитного ввезення, прописані в угоді про вільну торгівлю України з Брюсселем, які Косюк критикував в останні роки, називаючи це обманом України, МХП в травні минулого року запустила завод по переробці курячого м’яса в Нідерландах. В цілому МХП поставляє курятину до 67-ми країн.

Екологічна громадська рада 

Читайте також: Новые факты экологических нарушений, связанные с птицефабрикой в Елизаветовке

Селяни Чигиринщини відстоюють право жити без “Нашої ряби”

Обвинувальний вирок та затягування справи – як судять нападників на опонентів “Нашої ряби”