Активісти заявили про порушення на виборах членів Громадської ради при КМДА

Активісти заявляють про порушення на виборах членів Громадської ради при Київській міській державній адміністрації, інформують "Українські Новини".

"На виборах (членів Громадської ради) ми стали свідками численних махінацій, дії "за сценарієм", недопуску спостерігачів і журналістів в зал голосування та іншого", - заявив голова громадської ради при КМДА в період з 2015 по 2017 Михайло Калініченко.

За його словами, частина людей, які брали участь у голосуванні представників громадських організацій отримали чіткі інструкції до голосування. Зокрема, з 499 зареєстрованих представників, понад 250 проголосували за встановлення кількості членів Громадської ради на рівні 35 організацій.

"Майже 500 людей прийшли рано-вранці для голосування, і, в результаті, тільки 35 з них можуть отримати представництво в Раді", - повідомив він.

Активіст, засновник громадської організації "Лід - офіс" Микита Лисенко зазначив, що результати голосування повинні бути переглянуті, оскільки є нелегітимними.

"Результати необхідно визнати нелегітимними, оскільки було зареєстровано величезну кількість порушень", - заявив він.

Активісти також звернули увагу мера Києва, голови Київміськадміністрації Віталія Кличка на можливі порушення при проведенні голосування і просять не підписувати відповідне розпорядження про формування Громадської ради до проведення службової перевірки.

Зі слів депутат Київської міської ради від фракції "Всеукраїнське об'єднання "Свобода", заступника голови постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Володимира Бохняка, наразі в Києві відсутня необхідна для формування громадянського суспільства комунікація влади і громадських організацій.

"Необхідно створювати атмосферу взаємодії влади і громадян. Влада повинна звернути увагу на проблеми, які існують в місті та прислухатися до експертної думки представників громадських організацій", - повідомив він.

6 червня відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Київській міській державній адміністрації на 2017-2019 роки. Серед 499 делегованих представників інститутів громадянського суспільства, допущених ініціативною групою для участі в установчих зборах, реєстрацію пройшли 424 особи, які прийняли участь у формуванні ради. Більшістю голосів було визначено кількісний склад майбутньої Громадської ради з 35 чоловік.

Шляхом рейтингового голосування бюлетенями було визначено персональний склад Громадської ради на наступні 2 роки, який буде представляти інтереси киян у основних сферах життєдіяльності міста.

Зазначимо, що нещодавно активісти заявили, що діяльність Антикорупційної Ради при Київському міському голові потребує трансформації.

Так, аналіз діяльності Антикорупційної Ради у 2016 році показав низку прогалин. Із 78 протокольних доручень за два роки виконали лише 29, не виконали – 28. Ще 21 доручення частково виконане або перебуває у процесі виконання.

«З січня 2017 року Антикорупційна Рада жодного разу не зібралась. Фактично Рада припинила свою діяльність», – зазначила Оксана Величко, член Антикорупційної ради при Київському міському голові, експерт групи РПР-Київ громадської платформи Реанімаційний Пакет Реформ.

Головною прогалиною у діяльності Антикорупційної Ради є дорадчий характер її діяльності.

«Наші рішення не є обов’язковими – хочеш виконуй, хочеш не виконуй. Бюрократія, невиконання доручень, відсутність ініціативи і підтримки, формальний підхід – це основні ризики», – розповіла Оксана Величко.

Олеся Архипська, член Антикорупційної ради при Київському міському голові, експерт Transparency International Україна, експерт групи РПР-Київ громадської платформи Реанімаційний Пакет Реформ, зазначила, що громадськість пропонує внести ряд змін до Регламенту діяльності Антикорупційної Ради. Роботу органу можна покращити шляхом введення співголовування представником громадськості та представником від КМДА. Важливо запровадити більшу відповідальність за невиконання доручень.

Водночас Оксана Величко закликала мера Києва з 1 вересня запустити Антикорупційну Раду на нових умовах діяльності.