Лікарі за гроші підтверджували діагнози дітей для навчання в школі-інтернаті

Протиправну діяльність медиків викрили та задокументували працівники Управління захисту економіки в Миколаївській області Нацполіції та слідчого відділу обласної прокуратури.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

В межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, правоохоронці встановили, що лікарі медзакладів організували схему з отримання хабарів. Окрім того, дані особи є членами медикопедагогічної комісії.

«Медики вимагали гроші за підтвердження медичних показників для проходження навчання дітей в одній зі шкіл-інтернатів, а також за не створення штучних перешкод під час засідання зазначеної комісії», - йдеться у повідомленні Нацполіції.

14 червня, оперативники Управління захисту економіки в Миколаївській області Нацполіції та слідчі обласної прокуратури затримали одного із фігурантів справи в службовому кабінеті. Лікар одержав 200 доларів США неправомірної вигоди.

У поліції додали, що санкція статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Як повідомляв «Ні корупції!», торік у березні на Житомирщині Служба безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією викрила корупційні дії двох керівників міжрайонних медико-соціальних експертних комісій.

Посадовці систематично одержували хабарі від інвалідів за видачу висновків про продовження, зміну або присвоєння групи інвалідності. Вартість цих "послуг" коливалася залежно від платоспроможності громадян – у середньому від однієї до трьох тисяч гривень.

Читайте також ЩО МАЮТЬ І НА ЧОМУ ЇЗДЯТЬ ЧЛЕНИ ВОЛИНСЬКИХ МСЕКІВ