Кримінальне посередництво: фірма кримчанина продасть залізниці запчастини нібито чеського виробника

За останні 2 роки кримінальні справи за результатами брудних закупівель було відкрито стосовно десятків фірм. Але за класикою жанру ніщо не заважає державному підприємству й надалі «співпрацювати» з посередниками, які засвітились у кримінальних епізодах.

Так ТОВ «НТП «Трансінвест» має цілий перелік відкритих кримінальних справ. Тут і справа в ГПУ, і в НАБУ, і в донецькій поліції. І це при тому, що фірма з’явилася на світ тільки в середині 2014 року, а «торгувати» з залізницею почала в липні 2015 року. До цього, за даними детективів НАБУ, «НТП «Трансінвест» використовували для оготівковування коштів залізниці, отриманих іншою фірмою –  ТОВ «Техноекотрейдінг». Стосовно останнього підприємства кримінальних справ відкрито, мабуть, не менше.

Власник і директор «НТП «Трансінвест»  офіційно проживає на непідконтрольній Україні території, а саме в Криму. Навіть якщо якась із відкритих справ колись і дійде до вироку, то очевидно, що власник підприємства навряд чи понесе якесь покарання. Схема дуже проста, а головне, ефективна.

Пояснити інакше перемоги таких скандальних фірм, як впливом інституції «смотрящих», важко. Та, мабуть, іншого варіанту і не варто шукати.

Центр забезпечення виробництва вчергове опублікував оголошення про намір закупити у «Трансінвеста» запчастини для маневрових тепловозів ЧМЕ3 на 2,7 мільйонів гривень.

Конкуренцію в тендері йому склало ТОВ «Електротех», яке часто виступає в ролі формального конкурента.  Звісно ж, цінові пропозиції учасників були ідентичними.

Обидві фірми пропонували товари виробництва чеського CONSIST spol. s.r.o. Чеське підприємство навіть має офіційне погодження від профільного департаменту УЗ про відповідність продукції.

Проте, за даними чеських бізнес-реєстрів, фірма CONSIST spol. s.r.o. не спеціалізується на виробництві запчастин до залізничної техніки. Напрямками діяльності фірми є перепродаж товарів, торгівля і бізнес консультації.

Окрім цього, чеський «виробник» чомусь зареєстрований у  багатоповерхівці, а не у виробничих приміщеннях.

Чехія, місто Пльзень, Pecháčkova 6

Тож зовсім не виключено, що підприємство може надавати послуги українській фірмі по легалізації товарів, які придбані в Росії або мають нелегальне походження.

За даними бізнес-пошукової аналітичної платформи YOUCONTROL, ні в 2015-му, ні в 2016-му роках ТОВ «НТП «Трансінвест» не проводило імпорт товарів з Чехії. Натомість головною країною, де фірма закуповувала товари, була Росія. За 2 роки «Трансінвест» закупив у російських фірм товарів на суму близько 20 мільйонів гривень.

При цьому Укрзалізниця заплатила фірмі вже близько 240 мільйонів гривень. І найбільше – 115 мільйонів - у цьому році.

ZБК