Суддя з незадекларованими довіреностями на BMW X5 та Porsche Cayenne пройшов співбесіду до Верховного Суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів “пробачила” кандидату Сергію Станіку 6 незадекларованих довіреностей на автомобілі його мами - судді часів Януковича Сюзанни Станік.

Про це йдеться у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Кандидат до Верховного Суду Сергій Станік - син судді Сюзанни Станік, колишньої судді Конституційного суду часів Кучми та Януковича, яка відома двома придбаними квартирами вартістю 2 мільйони доларів кожна. Від неї Сергій Станік отримав довіреності на 6 люксових автівок, серед яких: два Mercedes-Benz, BMW X5 та Porsche Cayenne.

Декларувати автомобілі кандидат не став, тому що не бачив у цьому потреби: “Я в основному їжджу на метро і пішки, а це, по суті, я просто допомагав”, - пояснив суддя на конкурсі до ВСУ.

На співбесіді кандидат заперечив факт користування цими авто, навіть попри те, що підвозив-таки на них матір.

Члени Вищої кваліфкомісії суддів оголосили перерву щодо кандидата і тепер голосуватимуть за нього на пленарних засіданнях. Якщо наберуть 11 голосів, негативний висновок від Громадської ради доброчесності по Сергію Станіку буде подолано і кандидат продовжить участь у конкурсі.

Про інших сумнівних кандидатів і закриті голосування - читайте в репортажі "Страшний суд".

У програмі зазначається, що згідно зі статтею 46 Закону України "Про запобігання корупції", у декларації зазначаються відомості про цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, що належить суб’єкту декларування або членам його сім’ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні.

Як повідомляв "Ні корупції!", Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) зняла з конкурсу на членів Верховного суду України лише частину з тих кандидатів, яких підозрюють у корупції, сепаратизмі та виконанні замовлень Януковича – б’ють на сполох громадські активісти. Низка антикорупційних організацій, які вивчають темні плями в біографіях майбутніх суддів, вимагають поіменного голосування за кожного з кандидатів. Серед кандидатів, які успішно додають етапи конкурсу, активісти виявили осіб, пов’язаних із колишніми регіоналами та з нинішнім оточенням глави держави. Зі свого боку, у кваліфікаційній комісії обіцяють неупереджено оцінювати всю інформацію, яка з’являється про кандидатів до Верховного суду.

Читайте також НА КОНКУРСІ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ ЛІДИРУЄ КІВАЛОВ

СОБОЛЄВ: ОБМАН НА КОНКУРСІ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ ЗАГРОЖУЄ НАЙГІРШИМИ НАСЛІДКАМИ ДЛЯ ЗВИЧАЙНИХ ЛЮДЕЙ