На Харківщині 69-річна екс-голова селищної ради отримала 5 років в’язниці за хабар

Октябрьський районний суд Харкова визнав екс-голову Старосалтівської селищної ради Параску Задорожну винуватою в отриманні хабара у великому розмірі та засудив її до п'яти років в'язниці.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

За інформацією начальника управління прокуратури області Тетяни Сотнікової, 68-річну екс-чиновницю засуджено до 5 років позбавлення волі з  позбавленням права обіймати керівні посади в органах державної влади, місцевого самоврядування протягом 3 років з конфіскацією майна. Крім того, її позбавлено 7 рангу службовця місцевого самоврядування.
 
У прокуратурі також повідомили обставини цієї справи. Так, узимку 2011 року до селищного голови  звернулася харків’янка з проханням виділити для її мами та знайомої земельні ділянки під дачу та городи. Чиновниця погодилася допомогти, але за винагороду.
 
За видачу документації по відводу 4 земельних ділянок загальною площею 0,7 га в одному з сіл Вовчанського району та підписання державних актів на право власності вона через секретаря селищної ради запросила 175 тис. грн.
 
У березні того ж року клієнтка передала секретарю усю суму.
 
Під час судового розслідування колишній селищний голова свою вину не визнала, тоді як секретар признався у пособництві і щиро розкаявся.
 
"Враховуючи щире каяття та сприяння слідству, 33-річного пособника голови-хабарника засуджено за ч.5 ст.27 та ч.2 ст. 368 КК України (ред. 2001р.) до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном - 2 роки. Також він  позбавлений права протягом 3-х років обіймати керівні посади в органах державної влади або місцевого самоврядування", - повідомили в прокуратурі і додали, що наразі вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

Як повідомляв "Ні корупції!", в Чернівецькій області  голову сільської ради засуджено до 8 років позбавлення волі за одержання хабара у розмірі 130 тис. доларів США. Чоловік вимагав та одержав від приватного підприємця за надання в оренду земельної ділянки водного фонду загальною площею 9,77 га.

Читайте також НА КИЇВЩИНІ СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА “ПРОДАВ” ЗА ХАБАР ЗЕМЛЮ

НА КИЇВЩИНІ ВПІЙМАЛИ ГОЛОВУ СІЛЬРАДИ ІЗ 250 ТИСЯЧАМИ ЄВРО ХАБАРА