Мер Полтави знову влаштує піар в День молоді: привезе зірку, роздаватиме велосипеди і авто

У Полтаві й цього року влада влаштує жителям міста масштабний відпочинок з нагоди Дня молоді, яке відзначають 25 червня.

На офіційному сайті Полтавської міськради 12 червня опублікували анонс заходу, в якому йдеться, що міський голова Олександр Мамай запрошує відсвяткувати День молоді в Полтаві разом із каналом «Music Box», а запрошення можна взяти у офісі ГО «Совість України» (однойменні партії, від якої мер роздавав цукор, ідучи на вибори – прим. авт).

Цього року, як і минулоріч, святкування відбудеться на стадіоні «Ворскла» 25 червня о 20.00.

Виступатимуть фіналісти 7-го сезону талант-шоу Х-фактор гурту «Mountain Breeze», гурт «MMDANCE» та Макс Барських. 

Без подарунків від мера не обійдеться.

– А також спеціальний розіграш спортивних велосипедів та легкового автомобіля від Полтавського міського голови Олександра Мамая, – зазначено на сайті міськради.

Вхід – за запрошеннями, як вказано у анонсі на сайті Полтавської міськради. Журналістка «Кола» зателефонувала за вказаним мобільним номером, аби дізнатися вартість запрошення та хто їх може отримати.

– Потрібно підійти до нас з 9.00 до 17.00 без обіду, ми знаходимося на території колишнього арт-училища, – пояснює дівчина у телефонній слухавці. На уточнення адреси (Майдан Незалежності, 1б, офіс громадської організації «Совість України») відповіла ствердно.

Отримати запрошення на День молоді від мера – експеримент «Кола»

Запрошення отримати можна безкоштовно.

– Запрошення безкоштовне, це подарунок від міського голови. – запевнили телефоном. 

Журналістка вирішила перевірити, як молоді роздають запрошення на святкування. Двері в будівлю «Совісті України», де пару років тому роздавали цукор, а нині – запрошення на свято, відчинена навстіж. На рецепції – три працівниці, ще кілька хлопців – у черзі за безкоштовними запрошеннями на розваги та концерт.

Одна із працівниць офісу після привітання відразу запитує документи, що підтверджують особу (хоча у телефонній розмові про необхідність мати при собі документи не говорили). Помітно, що дехто тримає для реєстрації паспорт. Журналістка продемонструвала професійне посвідчення. Перед тим, як вручити запрошення, працівниця «Совісті України» переписала дані з посвідчення, запитала дату народження, внесла все це у комп’ютер. Потім вручила сам квиток, на якому, до слова, ніде не згадується «Совість України». Окрім однієї із радіостанцій, вказано управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому та «Платформу розвитку громади».

Віддаючи квиток на вхід, жінка звернула увагу на п’ятизначний код, надрукований на запрошенні.

– Не губіть квиточок, буде розіграш, зможете виграти велосипед або навіть авто, – уточнила працівниця офісу.

Троє хлопців, які стояли на вході у будівлю, уже отримали квитки. Кажуть, раді потрапити на безкоштовний концерт, але те, що міський голова «піариться, роздаючи квитки – погано».

Ще 7 червня «Коло» надіслало інформаційний запит в Полтавську міськраду, аби дізнатися перелік заходів з нагоди Дня молоді та витрати на це із міського бюджету. Відповіді поки що не отримали (13 червня спливає п’ятиденний термін, без врахування вихідних).

Нагадаємо, минулого року на День молоді у Полтаві співали «Скай», «Бумбокс», «Антитіла». Кошторис на все це, і розіграші велосипедів та автомобіля нам вдалося лише після святкування. А 20 велосипедів та китайське авто придбали за гроші сім’ї міського голови. Про це Олександр Мамай розповів тоді журналістам під час прес-підходу.

Піар міського голови і «Совісті України» – коментар юриста

Юрист Інституту масової інформації Максим Ратушний так коментує роздачу квитків від мера Олександра Мамая:

– Дивно, чому запрошення видає ГО, а не міськвиконком. І чому взагалі вхід за запрошеннями? Якщо концерт організовано не міською владою, тоді це послуга за послугу – приватний організатор концерту приховано дає Мамаєві прорекламувати себе як політика, а міськвиконком узамін розмістив оголошення про концерт на сайті. Якщо ж організатор – міськрада, то в будь-якому разі це схоже на приховану рекламу Мамая особисто. Навіть якщо кошти особисті або спонсорські, а не із бюджету, тоді це приватний захід Мамая, і не виконком не мав би розміщувати це оголошення на сайті. Якщо організатор міськвиконком, то чому умовними запрошеннями займається «Совість України», і взагалі чому захід не є відкритим. В обох випадках більшість питань буде саме до міськвиконкому, – коментує юрист.

Надія Труш, КОЛО

Читайте також: СВЯТО ПО-МАМАЇВСЬКИ: 500 ГРИВЕНЬ + ПУТІВКА = НЕЦІЛЬОВЕ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ І ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ