Скасування віз ЄС для України стало ударом для Кремля – Gazeta Wyborcza

Кремлівські ЗМІ оплакують тяжку долю українців, яких Європа "скривдила", коли дозволила їм приїжджати до себе без віз.

Про це на сторінках  пише оглядач Вацлав Радзівінович, додаючи, що улюблена газета Володимира Путіна "Комсомольская правда" вдалася до поетичних метафор, написавши, що українці тепер "можуть побачити Париж і померти, але буквально", повідомляє DT.UA.

На "Першому" телеканалі Дмитро Кисельов розповідав про непоправну кривду, яку європейці нібито завдали громадянам України. Адже перетнути кордон "стане складніше", поїздку на Захід можуть собі дозволити менше 8% українців, та й візову лібералізацію можуть в будь-який момент скасувати. І взагалі, не зрозуміло, чому це українці стають в черги за біометричними паспортами, щоб потім на кордоні з них знущалися європейці.

Але, як пише оглядач, насправді росіяни "роздратовані тим, що "укрофашисти" отримали те, чого росіяни ще не скоро дочекаються".

"Скасування віз для українців стало сильним ударом для Кремля. Кожен його представник впродовж трьох років рішуче стверджував, що громадяни "бандерівського Києва" дочекаються хіба що "вух дохлого віслюка" (улюблена приказка Путіна), а не "безвізу". Але відкриття кордонів змушує росіян замислитися. Особливий привід для рефлексій отримали мешканці Криму, для яких "безвіз" був потрібен навіть більше, ніж людям з інших регіонів України. А тепер, завдяки Путіну, саме їм дісталися "вуха дохлого віслюка", - пише польський оглядач.

Додамо, що майже за три доби безвізу кордон між Україною і ЄС перетнули 2910 українців.

«Станом на 6 годину 13 червня кордон України до країн ЄС в рамках безвізу перетнуло 2910 наших співвітчизників. Це ті, що мали з собою лише біометричні паспорти», - повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

За його словами, 70% українців скористалися автомобільними пунктами пропуску, 7% - залізничними, ще 23% перетинали кордон в аеропортам.

За цей час зафіксовано 6 випадків відмов, 4 з яких стосуються порушення міграційного законодавства. Двом українцям не дозволили в’їзд, оскільки вони не змогли підтвердити мету свого перебування.

У ніч на 11 червня країни-члени Євросоюзу запровадили безвізовий режим для України.