Головний редактор вимагав від чиновника хабар, щоб не публікувати розслідування

Співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією та прокуратурою викрили на вимаганні хабара редактора інтернет-видання на Львівщині.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України на своїй сторінці у Фейсбук.

Правоохоронці встановили, що головний редактор, який також є головою однієї з громадських організацій, вимагав від керівника філіі державного підприємства п’ятсот доларів США.

"У таку суму зловмисник оцінив припинення журналістського розслідування та не публікацію інформації про чиновника в інтернет-виданні", - йдеться у повідомленні.

Суму в гривневому еквіваленті головний редактор отримав на банківську картку, після чого повідомив посадовцю, що підготовку матеріалу «замовили» конкуренти для його звільнення з посади.

Співробітники спецслужби затримали головного редактора, згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, після засідання ради громадської організації.

"Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 189 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії", - повідомили в СБУ.

Як повідомляє ZAXID.NET, йдеться про головного редактора інтернет-видання зі Стрия. 

За інформацією «Форпост», чоловік вимагав хабар у керівника районної ланки Укравтодору. За даними АІА «Гал-інфо», затриманим виявився Володимир Ліпчанський. Він є головним редактором інформаційного вісника «Депеша» та очолює громадську організацію «Журналістське розслідування і правова допомога».