ГПУ проводить обшук в “Укрзалізниці” за фактом масштабного розкрадання грошей

Генеральна прокуратура України проводить обшук в будівлі ПАТ "Укрзалізниця" для фіксації фактів розкрадання великої суми коштів, що належать ПАТ.

Про це повідомив заступник начальника відділу процесуального керівництва Генпрокуратури Олександр Цилюрик, інформує "Інтерфаск-Україна".

"Зараз в будівлі "Укрзалізниці" співробітники ГПУ проводять слідчі дії, триває обшук з метою фіксації кримінального правопорушення, яке стосується розтрати коштів ПАТ в особливо великих розмірах. Одному з керівників локомотивного господарства оголошено підозру, однак, оскільки його немає, повідомлення про підозру передано одному з членів правління", - сказав Цилюрик.

Він уточнив, що в кримінальному провадженні вивчають розкрадання на сотні мільйонів гривень, а в рамках оголошеної підозри фігурує сума в 12 млн грн.

Також він уточнив, що підозру висунуто одному із заступників департаменту локомотивного господарства, проте імені не назвав.

"За епізодом, за яким висунуто підозру, було закуплено за сприяння вказаного керівника у юридичної особи продукцію неналежної якості, яка не могла бути використана в ремонті рухомого складу", - сказав А.Цилюрик, додавши, що ці закупівлі відбувалися в 2015-2016 рр.

За його словами, у зв'язку з відсутністю підозрюваного, оскільки він виїхав у термінове відрядження, членам правління ПАТ вручено повістку про необхідність явки підозрюваного в Генпрокуратуру, де будуть подальші слідчі дії.

Він також зазначив що "Укрзалізниця" і голова правління Войцех Балчун сприяють слідству: надають необхідні документи, не створюють перешкод.

За даними сайту "Укрзалізниці" заступниками начальника зазначеного департаменту є Ігор Режило і Віктор Лесик.

Як повідомляв "Ні корупції!", за фактом розтрати 185 мільйонів гривень посадовцями держкомпанії "Укрзалізниця" відкрито кримінальне провадження.

Встановлено, що рішенням Правління ПАТ «Українськазалізниця» на 2017 рік передбачено придбання 5890 вантажних піввагонів на загальну суму 4,8 мільярда гривень без урахування ПДВ. Вартість закупівлі одного піввагона на основі дослідження ринку та фактичного  замовлення для січня 2017 року визначалася на рівні від 780 до 800 тисяч гривень без ПДВ.

Однак на початку квітня службові особи ПАТ «УЗ» за відсутності погодженнявсіх членів Експертної комісії, яка була створена з метою визначення вартостівказаних вагонів, підписали протокол погодження ціни піввагону, завищеноїприблизно на 76 тисяч гривень кожен. Відтак ціна усієї оголошеної партії (2465 піввагонів) була завищена на 185 мільйонів гривень.