Уповноважені у міністерствах недбало ставляться до боротьби з корупцією

Фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) заявили про недостатній рівень роботи уповноважених осіб міністерств.

Про це інформує прес-служба НАЗК на сайті відомства.

Фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції проаналізували виявлені під час перевірок порушення Закону України "Про запобігання корупції" в частині організації проведення спеціальних перевірок.

Зокрема, Департамент організації роботи із запобігання та виявлення корупції наголошує на типових порушеннях, тенденція до яких зберігається протягом останнього часу. Так, такими порушеннями є:

• не проведення спеціальної перевірки у випадках, коли це прямо передбачено законодавством, особливо це стосується керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств, посади яких віднесено до переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків;

• порушення строків при проведенні спеціальної перевірки (одноденного для направлення запитів на проведення спеціальної перевірки, семиденного строку при наданні інформації, двадцяти п’ятиденного строку на проведення спеціальної перевірки);

• підготовка довідки за результатами спеціальної перевірки при відсутності однієї з відповідей (інформацій) від відповідних органів.

"Оскільки одними з найважливіших завдань уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) міністерств із запобігання та виявлення корупції є методична та консультативна допомога з питань антикорупційного законодавства та контроль за дотриманням антикорупційного законодавства, Національне агентство звертає увагу уповноважених осіб на необхідності постійної співпраці зі службами персоналу з питань проведення спеціальних перевірок. Також для уникнення в подальшому вищезазначених порушень уповноважені особи мають здійснювати ретельний контроль за дотриманням антикорупційного законодавства", - йдеться у повідомленні НАЗК.

У НАЗК нагадали, що спеціальна перевірка проводиться відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (статті 56-58). Законом передбачено, що спеціальна перевірка проводиться стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  раніше НАЗК винесло припис міністру культури України Євгену Нищуку про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону в Міністерстві культури України. Від Нищука вимагали провести службові розслідування стосовно працівників Міністерства культури України з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню ними правопорушень, пов’язаних з корупцією, за результатами яких винних осіб притягнути до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Читайте також МЕРУ ЧЕРНІГОВА АНТИКОРУПЦІОНЕРИ НЕ ПОТРІБНІ

«ЧІПЛЯЮТЬСЯ НАВІТЬ ЗА 70 НЕЗАДЕКЛАРОВАНИХ ГРИВЕНЬ». ЯК МІСЦЕВІ ЧИНОВНИКИ БОРЮТЬСЯ З КОРУПЦІЄЮ