Регулярні підряди: хто у Бучі косить і садить

Бучанська міська рада без проведення жодних тендерів регулярно платить гроші за озеленення міста та викошування трави. Платить своєму ж депутату. Ці закупівлі відбуваються за неконкурентною процедурою, просто шляхом звітування у системі «Прозорро».

Таким чином, скільки розпорядник бюджетних коштів - Бучанська міська рада – запланувала собі витратити на ці послуги, стільки вона і витратить. Кому вона запланувала віддати ці гроші, тому і віддала. Жодної економії чи альтернативи.

Як повідомляється в системі «Прозорро», 6 червня цього року Комунальне підприємство «Бучазеленбуд» Бучанської міської ради уклало договір щодо надання послуг утримання територій, а саме викошування трави, з ФОП Великодний. Термін дії договору до 31 грудня 2017 року.

Загалом, ФОП Великодний накосить трави газонокосаркою з травозбірником, трактором для бур’янів і тримером на суму 132 687,96 гривень. Варстіть 1 кв м косіння трави у парках та на вулицях становить 0,65 грн., на узбіччях – 0,85 грн. В одних місцях домовились покосити траву 2 рази на рік, а в деяких – лише 1.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», крім грошей на озеленення, ФОП Великодний регулярно отримує гроші від Бучанської міськради ще й за послуги з обслуговування системи напівавтоматичного поливу, догляд за деревами у парках та прибирання території.

Крім того, ФОП Великодний регулярно виграє підряди і у сусідньому з Бучею Ворзелі. Наприклад, як повідомляється в системі «Прозорро», згідно з укладеним у вересні 2016 року договором між ФОП Великодний і Ворзельською селищною радою, ФОП отримав 559 173, 00 гривень .

Згідно з договором, трохи більше, ніж за 10 днів, з 18 по 31 жовтня 2016 року, Великодний мав виконати роботи з будівництва елементів благоустрою на території проспекту Курортний у Ворзелі (озеленення та систему напівавтоматичного поливу).

При цьому, якщо сам договір у системі «Прозорро» наявний, то додаток до договору, у якому б було відображено, які саме роботи має виконати Великодний і які розцінки на це затверджено, відсутній. Таким чином, на основі наявної інформації про здійснену закупівлю, яка знову ж таки відбулася поза конкурентною процедурою, шляхом простого звітування у системі, не вбачається можливим отримати повне уявлення про виконані роботи і адекватність їх оплати.

А загалом, згідно з інформацією Zакупівлі, з 2010 року ФОП Великодний на основі 11 угод отримав 8 мільйонів гривень від розпорядників бюджетних коштів.

Найбільше грошей йому віддала Бучанська міська рада, потім Ворзельська селищна рада і ще Комунальне підприємство «Бучазеленбуд» Бучанської міської ради.

Крім того, як стало відомо з порталу «Є-дата», комунальне підприємство «Бучазеленбуд» Бучанської міської ради регулярно платить не тільки ФОП Великодному, але й ФОП Великодній.

Ось одні з останніх платежів, які надійшли на рахунки пані Великодної і пана Великодного:

Великодна Н.Г., очевидно, є дружиною Великодного А.В.

Насамкінець додамо, що сам Андрій Вікторович Великодний є депутатом Бучанської міської ради від політичної партії «Нові обличчя», яку очолює мер Ірпеня Володимир Карплюк.

Як повідомляв «Ні корупції!», торік улітку слідчі Генпрокуратури обшукали будинки міських голів Ірпеня і Бучі – Володимира Карплюка та Анатолія Федорука - у справі викрадення 900 га лісу у Київській області.

11 жовтня ГПУ повідомила про підозру меру Бучі Анатолію Федоруку та секретарю міськради Василю Олексюку. Обох відсторонили від посад. А 13 жовтня Печерський суд обрав мірою запобіжного заходу для мера Бучі Анатолія Федорука домашній арешт та носіння електронного браслета.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»