Під забудову висотками можуть віддати 92 гектари землі у Гостомелі. Без згоди громади?

Містобудівна рада Ірпеня погодила генеральний план селища Гостомель, в якому попередню концепцію забудови селища - садибну (одно-двоповерховими спорудами) вирішили замінити на забудову багатоповерхівками.  Затвердження генплану на сесії міськради заплановане на 15 червня. 

На засіданні ж містобудівної ради долю Гостомеля, як повідомляє Громада Приірпіння, вирішували депутат-злидень Ірпінської міськради Максим Плешко, начальник водоканалу Олександр Маркушин, Гостомельський голова Юрій Прилипко, екс-архітектор Ірпеня, а нині працівник ПП “Ладопроект” Михайло Копач, керівник проектної організації ПП “Ладопроект” Валерій Косарєв, представник МНС та інші посадовці Ірпінської ради.

Приїхав на засідання й радник Прилипка Олександр Коваленко, відомий тим, що доставляв тітушок у Київ на антимайдан.

Проект презентувала представниця Науково-дослідного інституту містобудування.

У перспективі - чисельність населення в Ірпені має сягнути 37 тисяч.  Порівняно з нинішніми 15 тисячами населення має зрости більше ніж удвічі - за рахунок багатоповерхової забудови. Розробниця проекту також повідомила, що забудовано багатоповерховими житловими комплексами в Гостомелі буде забудовано 92 га землі.

Представники громади, які були присутні, намагалися донести до розробників свої зауваження та заперечення, але їх ніхто не хотів слухати, а навпаки, робили зауваження, що тут нарада, а отже,  питання ставити не можна. З того, що ми побачили й почули, Гостомелю готують долю гіршу за долю Ірпеня.

Була наведена статистика по школах та садочках, яких вже зараз не вистачає. Розробники ж натомість переконані,  що існуючих освітніх закладів у місті достатньо.

У своєму виступі екс-архітектор Ірпеня, а нині працівник ПП “Ладопроект” Михайло Копач наголосив, що містобудівна рада неуповноважена приймати рішення з затвердження Генплану. Це має робити містобудівна рада Київської області, оскільки ми розглядаємо питання всієї області, і Генплан Гостомеля не може бути розглянутий як окрема одиниця, відірвана від цілого регіону.

Всі проголосували “за” опрацювання внесених пропозицій Копача до протоколу. Зауважу, що під час цього засідання протокол не вівся.

Погодити Генплан Гостомеля з містобудівною радою Київської області вимагав ще в 2015-му році екс-заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе.

Наступний етап – це затвердження Генплану Гостомеля, якого ніхто з мешканців селища не бачив, на сесії. Засідання заплановане на 15 червня.

На громадських слуханнях з обговорення Генплану, які відбулися взимку 2015-го року, була представлена зовсім інша перспектива розвитку селища. Тоді переважала одно-двоповерхова забудова його земель. Тепер, наприклад, на ділянках, де планувалася садибна забудова, накреслили висотні будинки. Лікарню вирішили будувати не в центрі селища, а за Кимеркою, на межі з Озерами. На жаль, ситуація з садочками та школами лишається без змін.

Варто сказати, що Генеральний план розвитку населеного пункту необхідний Гостомелю. Він дасть можливість людям приватизувати свої земельні ділянки, АТОвцям отримати землю, яка має бути виділена їм за законом, вирішить багато питань мешканців селища. Але прийняття даного Генплану, в такому вигляді, як нам показали на містобудівній раді, допустити не можна. Він злочинний для місцевого населення, яке звикло жити не в місті, а в селищі.

Проблема в тому, що останні 1,5 роки місцева влада вносила до готового розробленого Генплану правки та доповнення, завдяки яким він став просто невпізнаваним.

Зокрема, на останньому засіданні виступив з зауваженнями начальник ПП “Ладопроект” Валерій Косарєв. Він сказав, що розробники погано попрацювали з проектуванням території навколо озера. На його переконання, там мала бути теж не садибна забудова, а багатоповерхова.

Гостомельчани були шоковані таким зауваженням проектанта.

Згадалася стаття Громади Приірпіння про невеличке польське місто Юзефів в 10 км від Варшави. Там депутати самі проголосували на сесії проти висотної забудови в місті. Аргументували це тим, що самі в місті живуть і хочуть зберегти його історію архітектуру та культуру для своїх дітей. Чому у нас депутати й чиновники бачать розвиток населеного пункту лише в будівництві житлових комплексів? На більше не вистачає розуму?

Завдяки гостомельському голові Прилипку та йому подібним ми втрачаємо селище, в якому народилися й виросли – затишне, старовинне, спокійне.

Юрій Марчук, депутат Гостомельської ради. 

Громада Приірпіння