За 5 місяців цього року ГПУ направила у суди 400 справ про корупційні кримінальні правопорушення

Упродовж 5 місяців 2017 року слідчими Головного слідчого управління ГПУ та регіональних прокуратур до суду направлено 1023 обвинувальні акти, з яких 400 - про корупційні кримінальні правопорушення.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

За вказаний період слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури завершено досудове розслідування у 97 кримінальних провадженнях. З них 45 направлено до суду, 17 з яких про корупційні кримінальні правопорушення, 1 про правопорушення, вчинене у складі організованої групи та злочинної організації.

Зокрема, до суду 03.05.2017 скеровано обвинувальний акт стосовно начальника департаменту з продажу світлих нафтопродуктів в холдинговій компанії «СЕПЕК» у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з лютого 2010 року колишнім Президентом України В. Януковичем було створено та здійснювалося керівництво злочинною організацією з числа вищих посадових осіб органів державної влади та інших осіб, з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, власності, у сфері господарської діяльності, а також у сфері службової та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг.

У вказаному кримінальному провадженні відшкодовано суму збитків в розмірі 1 млн 500 тис грн.

До суду 31.05.2017 направлено обвинувальний акт стосовно комерційного директора TOB «Спецгазпром» у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.

Встановлено, що вказаний керівник своїми умисними діями, вчиненими з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб, вчинив посягання на територіальну цілісність та недоторканість України.

Окрім того, 31.05.2017 до суду направлено обвинувальний акт стосовно судді Кіровоградського районного суду Кіровоградської області у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, який, використовуючи своє службове становище, вимагав у представника підсудного кошти у сумі 3 тис доларів США за винесення вироку, не пов'язаного з позбавленням волі та адвоката у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

Слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури вжито заходів до відшкодування заподіяної злочинами шкоди державним інтересам у розмірі понад 101 млн грн.

Всього за 5 місяців 2017 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури викрито та затримано 9 осіб під час одержання неправомірної вигоди на загальну суму понад 2 млн грн. Чотирьом затриманим судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави загалом на суму майже 1,6 млн грн, які внесено на відповідний казначейський рахунок.

До суду направлено 615 (у 2016-му - 433) обвинувальних актів, з яких кожен третій - 243 (у 2016-му - 185) у провадженнях про корупційні кримінальні правопорушення, 29 - про правопорушення, вчинені у бюджетній системі, 12 - про злочини, вчинені у сфері земельних правовідносин.

Як приклад, прокуратурою Київської області у травні поточного року направлено до суду обвинувальний акт за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 364 КК України стосовно голови однієї із сільських рад Білоцерківського району Київської області, який шляхом зловживання службовим становищем склав і видав завідомо неправдиві офіційні документи – рішення сесії Михайлівської сільської ради про надання дозволу на розробку та затвердження проектів землеустрою, а також відведення земельних ділянок. Як наслідок, незаконно відчужено у приватну власність близько 9 га земель.

Прокуратурою м. Києва у цей же період направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 КК України стосовно заступника начальника відділення слідчого відділу одного з відділів поліції Головного управління Національної поліції у Київській області, який вимагав та одержав від фізичної особи грошові кошти у розмірі 30 тис грн за прийняття процесуального рішення про закриття кримінального провадження.

Судовий розгляд у вказаних кримінальних провадженнях триває.

«Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України та слідчими підрозділами регіональних прокуратур вживаються вичерпні заходи для забезпечення ефективного та об'єктивного розслідування злочинів в розумні строки», - запевнили у ГПУ.

Читайте також ЖУРНАЛІСТИ ЗНАЙШЛИ ЛИШЕ 3,8 МЛРД З 10 ПОВЕРНУТИХ, ПРО ЯКІ ЗВІТУВАЛА ГПУ

ТОП-МЕНЕДЖЕР КУРЧЕНКА ВИЙШОВ НА ВОЛЮ ПО УГОДІ ІЗ ЗАСТУПНИКОМ ГЕНПРОКУРОРА