Слідство у справі Охендовського щодо “чорної бухгалтерії ПР” призупинено

Слідство у справі голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського призупинено. Це сталося речез рік, як як детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. 

Про це повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  на своїй сторінці у Фейсбук.

Підозру Охендовському - першому і поки що єдиному фігуранту цієї справи - повідомили 13 грудня 2016 року прямо в аеропорту.

Йому інкриміновано отримання 16 тисяч доларів США як відшкодування за його офіційні відрядження, а також ще 145 тисяч доларів США, у записах про які його прізвище зазначено як призначення платежу.

На переконання детективів НАБ України, ними доведено власноручне отримання Охендовським М.В. у офісі Партії регіонів щонайменш 16 тисяч доларів, про одержання яких він, згідно висновків проведених ними почеркознавчих експертиз, особисто розписався у «чорній бухгалтерії».

"Водночас, для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, але й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця.
Таким чином, залишається встановити, які саме конкретні дії Охендовський М.В., перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував їх взагалі", - йдеться у повідомленні САП.

У САП зазначили, що, на жаль, отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень Охендовського М.В., містять з цього приводу суттєві суперечності. За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона.

"Тому, на виконання вимог національного закону та міжнародно-правових договорів, детективами НАБ України за погодженням з процесуальними керівниками до уповноважених органів інших держав спрямовано ряд клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі. До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України", - повідомили у САП і додали, що решта ж матеріалів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів підлягають подальшому дослідженню у окремому провадженні, яке керівником САП виділено та направлено за підслідністю до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

Таким чином, слідчим цього Департаменту, з огляду на наявність у них ряду проваджень про узурпацію державної влади представниками Партії регіонів, надано можливість використати матеріали «чорної бухгалтерії» як докази у цих провадженнях і одночасно продовжити роботу з дослідження викладених у ній фактів причетності вищих посадових осіб держави до корупційної годівниці цієї партії.

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура сподівається, що слідство дасть відповідь й на інші важливі питання цієї справи – зокрема, чому матеріали «чорної бухгалтерії», останні записи якої датовані груднем 2012 року, потрапили до офіційного слідства лише після більш ніж трьох років перебування «під сукном», що технічно неймовірно ускладнює, якщо не сказати – взагалі унеможливлює – перевірку достовірності більшості викладених у них записів, і чи немає в цьому умислу осіб, обізнаних з тонкощами проведення досудового розслідування", - підсумували у САП.

Як повідомляв "Ні корупції!", у березні цього року НАБУ оприлюднило висновки, що підписи голови ЦВК Михайла Охендовського в так званій «амбарній книзі» Партії регіоні є достовірними. Про це свідчать результати почеркознавчої експертизи, здійсненої комісією у складі експертів Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. М. Бокаріуса і Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. 

Читайте також ГОЛОВІ ЦВК ПОВІДОМИЛИ ПРО ПІДОЗРУ В ХАБАРНИЦТВІ ПРЯМО В АЕРОПОРТУ

ПІДКУП ЦВК, ПРЕСИ І ДЕПУТАТІВ: ПРО ЩО ГОВОРИТЬ «ЧОРНА БУХГАЛТЕРІЯ» ПР