На Полтавщині сільська громада заборонила мільярдеру будувати склади з хімікатами

6 червня у Мацківцях Лубенського району на Полтавщині відбулись збори села. Люди вимагали заборонити будівництво заводу для протруєння зерна, який планує розпочати компанія "Кернел" мільярдера Андрія Веревського.

В селі 800 жителів. На збори зійшлося близько 300.

Тракторна бригада, де планують розмістити небезпечне виробництво

Селяни проти будівництва заводу

"В Лазірках Оржицького району громада закрила такий завод. Тепер хочуть перенести виробництво до нас. До найближчих будинків - 700 м. Поруч тече річка Сула і природо-заповідні території. Готові до найрадикальніших дій, але знищити нашу природу не дамо", - розповів Михайло Хоменко, місцевий житель.

"Фахівці розповіли, що при викидах подібних підприємств забруднення може сягати до 12 км. Селяни не хочуть мати біля себе таку екологічну бомбу", - розповів Микола Дзюба, староста села.

Реєстрація учасників зборів

"Одразу вирішили грати на випередження. Знаю добре ситуацію в Лазірках і не хочу, щоб на території громади повторилась ця ситуація. Мальовниче і екологічно чисте місце на карті Полтавщини може зникнути через недбальство. Будемо звертатись до обласної ради і контролюючих органів, щоб не давали дозволи на будівництво", - розповів Сергій Бондаренко, голова Засульської територіальної громади.

Сергій Бондаренко, голова Засульської територіальної громади.

Представники "Кернел" запевняють, що не збираються будувати завод для протруєння, тільки склад хімікатів.

"Мови про завод не було. Хочемо побудувати хімсклади, щоб зберігати міндобрива і засоби захисту рослин. Дамо роботу місцевим селянам", - розповів Володмир Бибик із корпорації "Кернел".

Представники "Кернел"

В селі Лазірки Оржицького района на Полтавщині корпорація "Кернел" мала цех для протруєння зерна. Люди із 2011 року протестували і перекривали трасу "Київ-Харків". Говорили, що вода в колодязях отруєна, за рік померло до 50 місцевих від раку.

Фото: Денис Скриль

Gazeta.UA