Кличко відповів на інформації щодо перевірки НАБУ: каже, що будинки братові

Київський міський голова заявив, що все, що йому належиться, він задекларував чесно і згідно із законодавством. Також він зазначив, що всю необхідну інформацію та пояснення він надав НАБУ вже давно.

Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук, повідомляє його прес-служба.

«Щодо «сенсації» про нібито розслідування щодо моїх нібито незадекларованих будинків. НАБУ перевіряє мою декларацію? Так. Це їх робота перевіряти інформацію, зокрема, і за зверненням громадських організацій, депутатів чи журналістів. Перевіряти, навіть, коли справи, фактично немає, і коли змушують робити це повторно... А любителям «жувати повітря» скажу: всю необхідну інформацію і пояснення я надав НАБУ вже давно», – зазначив мер столиці.

Він підкреслив, що все, що йому належить, він задекларував – чесно і згідно із законодавством.

«Когось цікавлять будинки? Теж говорив, що належать вони компаніям мого брата. Як я чи мій брат заробили свої статки? Про це знає весь світ. Тому, «друзі», не шукайте чорну кішку в темній кімнаті. А тим, хто шукає, бажаю успіхів, якщо немає чим зайнятися. Або справді важливо чимось «зайняти» НАБУ... Не відволікайте увагу, виходьте на світло», – написав Віталій Кличко.

Як повідомляло "Радіо Свобода", детективи Національного антикорупційного бюро України зареєстрували кримінальне провадження за фактом можливого вчинення міським головою Києва Віталієм Кличком кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації). 

Кримінальне провадження щодо невказаних в електронній декларації маєтків у Гамбурзі й Лос-Анджелесі, якими користується родина Кличка, НАБУ розпочало після звернення юристів «Центру протидії корупції».

Юристи організації звернулися до НАБУ із заявою про злочин ще у грудні 2016 року, але тоді антикорупційне бюро перенаправило його до Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Центр протидії корупції» оскаржив бездіяльність НАБУ в суді. Суддя Солом’янського суду відмовив у відкритті провадження, але вже Апеляційний суд Києва рішення скасував і зобов’язав НАБУ почати кримінальне провадження.

Звернення активістів базується на розслідуванні програми «Схеми», яке вийшло в ефір у грудні минулого року. Журналісти встановили, що Віталій Кличко не вказав у своїй електронній декларації інформацію про нерухомість у Гамбурзі й Лос-Анджелесі, якою користується і де мешкає його родина.

Як повідомляв "Ні корупції!",  згідно з е-декларацією за 2016 рік загальний дохід мера Києва Віталія Кличка становить 1 мільйон 813 тисяч 585 гривень (минулого року мер задекларував 2 мільйони 625 тисяч 321 гривню). З них 1 мільйон 660 тисяч 190 гривень роялті, 5 288 гривень відсотки, 200 гривень подарунок у не грошовій формі та 147 тисяч 920 гривень – зарплата.

На банківському рахунку у Кличка 10143 євро, 119 тисяч 578 гривень і 1 тисяча 376 доларів, готівкою мер зберігає 30,1 тисячі доларів і 42 тисячі євро.

При цьому столичний голова позичив 8 мільйонів 515 тисяч 20 євро та 741 тисячу 514 доларів. Схоже, меру поки не повернули позику, бо такі ж суми позичених коштів він декларував у 2016 році.

Згідно з документом, мер володіє квартирою у 251,8 кв.м у Києві, його дружина Наталя Єгорова має у власності житловий будинок у 785,5 кв.м та орендує 25 соток землі у селі Лютіж Вишгородського району Київщини.

Також мер задекларував камінний годинник з мармуру ІІ половини ХІХ ст., 7 наручних годинників та білий рояль Yamaha DC1A за 960 тисяч гривень. Його дружина має 4 ювелірні вироби і 3 годинники.

Мер Києва має мотоцикл (мопед) Fine Custom Puncher 8.125-4 2009 року випуску і причіп-платфому Ironhorse Widebody 2013 року випуску, його дружина два авто: Тoyota Модель Sequoia Рік (2014 року випуску) і Land Rover Discovery 3.0 (2013 року).

Також міський голова у 2016 році придбав два велосипеди Scott (2016 року випуску) по 135 тисяч гривень кожен, збільшивши свій велопарк до 9 одиниць.