Встигнути за 14 днів: фірма, заснована місяць тому, виграла 90 мільйонів у залізничних тендерах

Фірма-прокладка, яка з’явилася на світ вже після оголошення тендерів на 92 мільйони гривень, за лічені дні встигла отримати «досвід» виконання аналогічних договорів і приховала інформацію про штат і технічну базу, а потім перемогла у 26 із 28 аукціонів, отримавши замовлення на 87 мільйонів. До кого ж приведе слід стрімкої тендерної схеми?

3 травня  2 філії ПАТ «Укрзалізниця» “Панютінський вагоноремонтний завод” та «Стрийський вагоноремонтний завод» оголосили 28 тендерів на металовироби для вагонів.

Звісно ж, у тендері є і кваліфікаційні, і технічні вимоги, зокрема і наявність досвіду виконання аналогічних договорів, а свої пропозиції разом із документами учасники мають подати не пізніше 18 травня. Тобто, на все про все є 2 тижні.

6 травня 2017 року в одній із столичних реєстраційних служб реєструється фірма ТОВ «Сота Україна». На облік у податковій інспекції фірма стала тільки 10 травня. Тобто, офіційно свідоцтво платника податків «Сота Україна» отримала за 8 днів до завершення подачі конкурсних документів.

У своїй тендерній пропозиції фірма надає довідку платника ПДВ від 17.05.2017 року про те, що фірма зареєстрована платником податку на додану вартість з 01.06.2017р. Отже, компанія  отримала витяг із реєстру платників ПДВ ще до того, як була офіційно зареєстрована платником. Звісно, саме свідоцтво «Сота Україна» не надає.

Цікаво також, як фірма могла сформувати цінові пропозиції з урахуванням ПДВ, якщо на той момент вона ще не була платником цього податку?

Також фірма надає довідку про досвід виконання аналогічних договорів, до якої додає копію договору з ПАТ «Дніпровагонрембуд» від  11.05.2017р. (наступного дня після реєстрації в податковій). Хоч довідка мала би говорити саме про «досвід виконання» (бо ж наявність самого договору ще не свідчить, що він був виконаний), та тендерний комітет не знаходить у цьому порушення.

Не знаходить він порушення і в тому, що фірма надає довідку про наявність кваліфікованих працівників і матеріально-технічної бази без зазначення, що це за працівники і де та база.

Отже, підведемо проміжні підсумки: фірма, створена 6 травня, отримала документи 10 травня, 11 травня отримала перший договір, 17 травня – довідку з витягу платників ПДВ і 18 травня фірма подає всі документи для участі в перших тендерах.

То що ж це за «Сота Україна»?

Її власником записана латвійська «Сота-Онлайн Холдинг», кінцевим бонефіціаром якої є Росанін Міхаїл. Директором фірми є Авраменко Ганна Григорівна, яка також є керівником ТОВ «Укртрансінвест». Ця фірма також вигравала тендери Укрзалізниці на сотні мільйонів до 2012 року, а потім зникла з тендерного олімпу.

Найчастіше тендери ТОВ «Сота Україна» розігрувала на двох із іншою "прокладкою" ТОВ «УТМК», яка була прописана в квартирі багатоповерхівки разом з 308 фірмами. Нещодавно «УТМК» змінила прописку на іншу адресу масової реєстрації – проспект Перемоги 5а, офіс 601.

Обидві фірми пропонували продукцію ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» холдингу «Метінвест», що належить Рінату Ахметову.

Раніше саме ТОВ «УТМК» активно перемагало в тендерах Укрзалізниці з тією ж продукцією виробництв Ахметова. З листопада 2016 року ця фірма на державних тендерах виграла 340 мільйонів гривень. Навіщо ж було так раптово змінювати перевіреного гравця і шукати заміну «УТМК» в особі новоствореної ТОВ «Сота Україна»?

Проблема в тому, що наприкінці квітня цього року в реєстрі судових рішень з’являється цілий калейдоскоп судових документів щодо проведення перевірки рахунків 16 фірм, пов’язаних з ТОВ «УТМК». Як зазначено в матеріалах досудового розслідування №32017100040000008 від 27 січня 2017 року, ДФС з’ясувало, що ТОВ «УТМК» виконувало фіктивні оборудки для ухиляння від сплати податків в мільйонних масштабах.

Отже, коли одну прокладку притисли, раптово з’явилася необхідність запустити на тендери нового гравця – ТОВ «Сота Україна». Тільки от чи цей новий гравець не створений також для того, аби ухилятись від сплати податків у державний бюджет?

ZБК