У Краматорську начальник відділу міськради вимагав побори з переселенців

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарі начальника одного з відділів Краматорської міської ради.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Правоохоронці встановили, що чиновник систематично вимагав гроші з переселенців з тимчасово окупованих територій за безперешкодне отримання реєстрації у Краматорську.

«У випадку відсутності грошей, чиновник штучно відмовляв громадянам у реєстрації, через що вони не могли отримувати належні їм соціальні та пенсійні виплати», - повідомили в СБУ і додали, що оперативники спецслужби затримали начальника відділу у місті під час передачі посередником трьох тисяч гривень, отриманих від вимушеної переселенки.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Харківщині чиновників, які забезпечували соціальною допомогою неіснуючих переселенців, спіймали працівники СБУ і Нацполіції.

Посадовці Куп’янської міської ради Харківської області впродовж кількох місяців систематично засвідчували у довідках місце проживання переселенців на території міста, хоча останні фактично там не мешкали. Потім фіктивні документи ставали підставою для оформлення довідок про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб та виплати їм грошової соціальної допомоги з державного бюджету.