Стартував конкурс «Є-Розслідування» від «Є-data» та проекта «Пошуково-аналітична система 007»

Розпочався «Регулярний національний конкурс журналістських розслідувань та аналітичних досліджень «Є-Розслідування». Мета Конкурсу - популяризація відкритих даних у сфері публічних фінансів.

Про це "Ні корупції!" повідомили у прес-центрі «Є-data» та «007».

Ініціатор події – проекти «Є-data» та «Пошуково-аналітична система 007», які є безсумнівними джерелами для створення журналістських розслідувань. Конкурс, що вже набув широкої популярності серед провідних журналістів та громадських активістів України, проводиться вчетверте.

Умови участі:  

  • Запрошуються: журналісти, громадські активісти та ін.
  • Представлені роботи мають стосуватися розслідування фактів порушення суспільних інтересів у секторі публічних фінансів, аналізу ефективності використання публічних коштів і базуватися на відкритих базах даних та сервісах.
  • Розслідування, що беруть участь у конкурсі, мають бути оприлюднені в ЗМІ чи\або поширені через соціальні мережі (Facebook, youtube) протягом 2017 року.
  • Роботи мають ОБОВ’ЯЗКОВО посилання на портали e-data.gov.ua та «Пошуково-аналітичну систему 007» (007.org.ua) як на джерело/одне з джерел інформації, використаної в розслідуванні або аналітичному дослідженні. Використання інших масивів відкритих даних, а також користування сервісами на основі відкритих даних, дозволяється і схвалюється.
  • Рекомендоване обмеження об’єму роботи – 5 тис. знаків.
  • Один учасник може подати на конкурс необмежену кількість робіт.
  • Вікових обмежень для конкурсантів не існує.
  • Матеріали подаються на електронну адресу: 007inform@gmail.com.
  • До конкурсу допускаються роботи які раніше не брали участі в конкурсі «Є-розслідування».

У номінації «Журналістське розслідування» роботи оцінюватиме фахове журі.

Переможців в номінації «Читацькі симпатії» буде визначено відкритим голосуванням.

Оголошення результатів Конкурсу відбудеться 20 вересня 2017 року.

Призовий фонд складається з грошової винагороди та цінних подарунків від партнерів заходу (дрони та професійні диктофони).

e-Dtata.gov.ua - офіційний  державний веб-портал, створений на вимогу закону «Про відкритість використання публічних коштів». Це найбільша в Україні база відкритих даних у секторі публічних фінансів, де оприлюднюється інформація про всі бюджетні платежі держави, договори, акти виконаних робіт та звіти бюджетних установ.

007.org.ua – це сервіс, який  допомагає працювати з відкритими базами даних та державними реєстрами через інструменти візуалізації та аналітики.

Додамо, що під час проведення попереднього конкурсу блогер "Ні корупції!" Олена Зігульська виборола 2 місце із розслідуванням БИЗНЕС НА ТРОИХ: МИНОБОРОНЫ ДАЕТ ДЕНЬГИ, ХАРЬКОВСКОВСКОЕ ООО БЕРЕТ, А РАБОТУ ВЫПОЛНЯЕТ ОДЕССКАЯ КОЛОНИЯ