Кличко і Спасибко вирішили забудувати Пирогове багатоповерхівками

Ландшафт Національного музею народної архітектури та побуту України НАН України в селі Пирогове незабаром може бути знищений. Київрада збирається передати земельну ділянку в охоронній зоні кращого в світі музею під відкритим небом КП «Спецжитлофонд» під забудову житловими багатоповерхівками.

Відповідний проект рішення повинен був розглядатися на останньому пленарному засіданні Київради 1 червня, однак його розгляд перенесли на 20 червня 2017 року.

Про це повідомляє  «КиевVласть», посилаючись на відповідне депутатське звернення народного депутата Ольги Червакової до мера Києва Віталія Кличка.

Як з'ясувалося, на минулому пленарному засіданні Київради повинні були виноситися питання про передачу КП "Спецжитлофонд" земельної ділянки для будівництва житлових будинків за адресою вул. Академіка Заболотного, 29.

«Ця територія є охоронною зоною Музею архітектури і побуту, що має історико-культурний статус. Без дозволу управління охорони пам'ятників історії КМДА там заборонено проводити будь-які будівельні роботи, а тим більше зводити багатоповерхівки», - проінформувала Кличка нардеп.

Однак представники громадськості розповідають, що КП  "Спецжитлофонд" вже намагалися почати забудову, тобто ще до передачі ділянки в користування.

"Активісти стверджують, що забудовник використав важку техніку на землі, що належить територіальній громаді. Тобто, фактично, він упевнений в позитивному вирішенні питання щодо передачі земельної ділянки", - йдеться у зверненні Червакової.

За словами тих же активістів, чиновники всіма силами лобіюють інтереси забудовника і сміливо порушують законодавство. Змінювати цільове призначення ділянок історико-культурного призначення можна виключно за узгодженням з Кабміном. Так що спроба передати землю "Спецжитлофонду" під забудову - це перевищення повноважень місцевої влади, зловживання службовим становищем і порушення Конституції, впевнена Червакова.

За її словами, забудова може повністю знищити історико-культурне значення і самого спірної земельної ділянки, і всього Музею народної архітектури та побуту України.

"В експертному дослідженні Музею йдеться, що він вважається кращим скансеном - музеєм під відкритим небом - у світі! Зрозуміло, що краса і колорит традиційного українського побуту будуть виглядати досить дивно в оточенні сучасних багатоповерхівок", - йдеться у зверненні нардепа до столичного мера.

Видання нагадує, що це вже не перша спроба столичної влади "віджати" у територіальної громади Києва охоронну зону Музею архітектури і побуту «Пирогово». У лютому 2016- го року Господарський суд Києва визнав незаконними рішення Київради по відчуженню земельних ділянок в "Пирогово" загальною площею 108,52 га.

Також видання додає. що з 10 березня 2016 року КП «Спецжитлофонд» керує член містобудівної-земельної комісії Київради Володимир Шарій (фракція «Солідарність»).

Як повідомляв "Ні корупції!", мешканка будинку по вулиці Метрологічній, що знаходиться біля парку Феофанія Тетяна Подгорна на сторінці у Фейсбук розповіла, як нові забудовники ТОВ «Новий дім» та ТОВ «Конкорд-К» загрожують їхньому старому будинку зведенням нових багатоповерхівок. За її словами, забудовників не хвилюють ні геологічні обстеження цієї території, ні те, що під час будівництва будинок 14 Б може дати тріщини, що вже не підлягатимуть відновленню. А суди відхиляють участь третіх осіб – мешканців будинку - у судових засіданнях з приводу законності будівництва. Відтак, пообіцяла Подгорна, мешканці будинку боротимуться і надалі проти будівельного терору на Феофанії.

Читайте також АКТИВІСТИ VS ЗАБУДОВНИК: ПЕРША ПЕРЕМОГА У БОРОТЬБІ ПРОТИ КАМ’ЯНИХ ДЖУНГЛІВ ГОЛОСІЄВА

СБУ ПЕРЕЖИВАЄ АЖ ДО СУДУ, ЩОБ БУДИНОК З ЇЇ КВАРТИРАМИ ЗДАВСЯ ВЧАСНО