У Києві на хабарі у 24 тисячі гривень попався полковник оборонного відомства

Оперативники Управління захисту економіки в місті Києві Нацполіції та слідчі Військової прокуратури Київського гарнізону затримали голову ліквідаційної комісії-полковника ЗСУ під час одержання неправомірної вигоди - 24-х тисяч гривень неправомірної вигоди.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Так, поліцейські викрили злочинну схему отримання незаконного доходу, організовану службовцями Збройних Сил України під час ліквідації військових підприємств.

За виявленими фактами корупційної діяльності слідчі військової прокуратури Київського гарнізону відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

«В межах провадження правоохоронці встановили, що голова ліквідаційної комісії держпідприємства вимагає від представника комерційної структури неправомірну вигоду. Зокрема, 24 тисячі гривень "винагороди" за надання в тимчасове користування приміщень держпідприємства та зниження орендної плати», - йдеться в повідомленні Нацполіції.

Там додали, що санкція статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 6-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Як повідомляв «Ні корупції!», нещодавно на Кіровоградщині Олександрійський суд визначив покарання у вигляді 17 тисяч гривень штрафу полковнику Нацгвардії, який в 2014 році отримав підвищення в столицю на керівну посаду в управлінні авіації Головного управління Національної гвардії України, але при цьому хотів отримати хабара від підприємця за виконані ремонтні роботи.

Так, знаючи про справи в рідній частині, чоловік в кінці 2015 року телефоном зв'язався з директором підрядної організації, яка закінчила ремонт складів на суму 763,9 тис. грн, і повідомив, що може вплинути на командування частини, щоб підряднику оплатили виконані роботи. Хоча, як зазначається у матеріалах справи, роботи були виконані в повному обсязі і підлягали оплаті без жодної протекції. Свої послуги полковник оцінив у 15 тис. грн., які підрядник передав через посередника в два етапи. При передачі другої частини грошей посередника і полковника затримали.