Справу щодо 4 фігурантів «справи кіотських коштів» передали до суду

Обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників замаху на заволодіння 336 мільйонів гривень, отриманих Україною у рамках Кіотського протоколу, скеровано до Солом’янського районного суду Києва, повідомляє прес-служба Бюро.

Директор держпідприємства «Укрекоінвест» обвинувачується у «привласненні, розтраті майні», «невиконанні судового рішення», «службовому підробленні».

«Директор підприємства «Одесаміськсвітло», який своїми діями сприяв виготовленню документації для участі у тендері фіктивних підприємств – у злочині за частиною 1 статті 366 КК України – «Службове підроблення», – йдеться у повідомленні НАБУ.

Загалом слідством встановлено причетність до участі у замаху на вчинення зазначених кримінальних правопорушень десяти осіб. Один із ключових організаторів замаху на заволодіння державними коштами наразі перебуває в міжнародному розшуку. Стосовно нього застосують процедуру так званого заочного засудження (на підставі глави 24-1 КПК України). Стосовно двох осіб суд виніс вироки на підставі угод про визнання винуватості. Ще двох осіб оголошено у національний розшук. Матеріали щодо вчинених ними незаконних дій виділені в окремі провадження.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні детективи НАБУ розпочали 20 січня 2016 року.

У Бюро нагадали, що відповідно до висновку судової економічної експертизи сума потенційних збитків від злочину становить 336 млн грн. Всього ж підприємство з ознаками фіктивності – ТОВ «Агротехбуд» – мало отримати грошові кошти в сумі 480 млн грн.

Як повідомляв "Ні корупції!", на початку минулого року за спробу розкрадання коштів із Кіотського протоколу Уряд звільнив в.о. міністра екології та природних ресурсів та причетних посадовців, а справа була передана в НАБУ.

Зокрема, було встановлено, що компанія «Агротехбуд», яка виграла тендер на придбання нових освітлювальних приладів, має всі ознаки фіктивності. Після перевірок компанії з’ясувалося, що за весь 2015 рік вона «спромоглася придбати один вентилятор за 13 тисяч гривень». Загалом на участь у тендері було заявлено 8 компаній, 6 з яких – «реальні підприємства, які працюють в сфері освітлення і мають десятки мільйонів обороту, а дві абсолютно однакові –  «Агротехбуд» і «Прімакс» - фіктивні.

Читайте також ЕКОЛОГІЧНІ ІНВЕСТИЦІЇ У ГЛИБОЦЬКОМУ РАЙОНІ: 60 МІЛЬЙОНІВ, НЕДОРОБКИ І НЕВІДОМІСТЬ