Директор НАБУ: Ми арештовуємо тих, кого досі ніхто не арештовував

Головний підсумок роботи НАБУ– це те, що Бюро розслідує справи та арештовує тих людей, яких досі ніхто ніколи не арештовував.

На цьому наголосив директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю DW, розповідаючи про свіжі гучні справи, ефективність боротьби з корупціонерами та підсумки перших двох років роботи агентства.

«Та кругова порука, яка існувала в Україні, - вона почала сипатися. Недоторканих тепер немає, і ми це показали. Цих результатів вдалося досягти досить швидко в порівнянні з іншими державами. Нам часто ставлять у приклад досвід Румунії, але наші колеги там почали розслідувати подібні справи лише на десятий рік свого існування», - сказав Ситник і додав:

«На 30 квітня ми мали рішення судів стосовно 16 осіб, переважно - на основі угоди, коли обвинувачений не має конфронтації зі слідством. Втім, важливими є вироки за масштабними справами, як от справа Онищенка, яку ми нещодавно передали до суду. Я розумію, що нас критикують за те, що ми нікого не посадили. Але ми постійно намагаємося донести, що ми не садимо - це справа суду. Деякі справи взагалі не рухаються в судах - валяються там по 12-14 місяців. І це говорить про те, що необхідно продовжувати судову реформу та створювати спеціалізований антикорупційний суд».