Черкаський апеляційний суд закрив провадження щодо обвинуваченого у хабарництві чиновника

25 травня 2017 року апеляційний суд Черкаської області прийняв рішення закрити кримінальне провадження щодо екс-начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області Петра Гамана, якого  СБУ затримала у 2014 року під час одержання 57 тисяч доларів США. Колегія суддів вважає, що у діянні чиновника нема складу злочину.

Петро Гаман

Рішення суду ще не оприлюднене на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. Останній документ щодо цієї справи розміщений на порталі 26 грудня минулого року. Хоча відтоді відбулося вже десяток судових засідань.

Рішення апеляційної інстанції від 25.05.2017 року вступило у законну силу. Державний обвинувач, прокуратура Черкаської області, буде його оскаржувати в касаційному порядку. Про це «Ні корупції!» повідомили у відомстві.

Нагадаємо, 11 листопада 2015 року  суддя Соснівського райсуду Черкаської області Алла Чечот, ухвалюючи вирок Петрові Гаману, змінила кваліфікацію злочину.  Екс-чиновника визнали винним у злочині, передбаченому статтею 190 КК України - шахрайство, призначивши у покарання три роки позбавлення волі з іспитовим терміном.  

Натомість прокуратура області обвинувачувала його у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частою п’ятою 368 статті КК України, за якою панові Гаману загрожувало до 12 років ув’язнення. Рішення першої інстанції прокуратура області оскаржувала в апеляційному суді Черкаської області.