У Верховній Раді відклали вибори Омбудсмена

Верховна Рада відклала голосування за призначення парламентського уповноваженого з прав людини, яке мало відбутися у вівторок, 7 червня.

Як заявив на засіданні погоджувальної ради спікер ВР Андрій Парубій, причина перенесення в тому, що ще не завершено спецперевірку кандидатів.

Додамо, що термін повноважень діючого омбудсмена Валерії Лутковської завершився 27 квітня 2017 року.

Кандидатами на цю посаду є депутати Людмила Денисова (фракція "Народний фронт") і Сергій Алексєєв (Блок Петра Порошенка), а також адвокат Андрій Мамалига (кандидатуру подала фракція Радикальної партії).

Як повідомляв «Ні корупції!», Міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала народних депутатів провести консультації з громадянським суспільством перш ніж обирати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Платформа Human Rights Agenda, коаліція українських правозахисних організацій, також закликала до відкритого процесу відбору, а також запропонувала чотирьох кандидатів на цей пост. Проте комітет з прав людини ВР взяв до розгляду лише три кандидатури, обрані без консультацій з громадянським суспільством, потенційно ставлячи під загрозу незалежність омбудсмена.

Amnesty International в Україні також закликала Верховну Раду України провести публічні вибори на посаду Уповноваженого з прав людини.

«Ми вимагаємо гарантувати відповідність кандидатів/кандидаток професійним стандартам та їх незалежність від впливу партійних інтересів. Це стане можливим лише шляхом проведення відкритого висунення і обговорення кандидатів та кандидаток із залученням до процесу відбору представників громадянського суспільства. В іншому випадку є великий ризик того, що цю відповідальну посаду отримає людина, для якої захист партійних інтересів або інтересів окремих осіб буде вище, ніж захист прав людини», - заявила директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Зазначається, що кандидати(-ки) на посаду Омбудсмана мають відповідати низці критеріїв, зокрема, володіти глибоким знанням міжнародних стандартів прав людини, мати тривалий досвід правозахисної роботи та бути незалежними від будь-яких політичних сил.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», у Києві за прикладом Берліна з'явиться інститут міського омбудсмена, який буде вивчати заяви громадян про факти корупції.