У Києві пам’яткоохоронне законодавство контролюватиме новоспечений Департамент 

Згідно з прийнятим рішенням Київради з Департаменту культури виокремили Департамент культурної спадщини. Створення такої установи дозволить оперативно та конструктивно вирішувати нагальні питання захисту та проведення інспекційних перевірок об’єктів культурної спадщини, яких у Києві налічується понад 3,5 тисячі.

Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації із гуманітарних питань Ганна Старостенко, повідомляє прес-служба КМДА.

«Сьогодні в Києві налічується 3 552 об’єкти культурної спадщини, із них – 7 державних заповідників і 2 пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Усі ці об’єкти потребують постійного захисту, відновлення та контролю щодо їхнього стану та використання. Очевидно, що це серйозна і трудомістка робота, яку має виконувати самостійний орган охорони культурної спадщини, про що неодноразово нам вказувала громадськість у петиціях і зверненнях», – повідомила Ганна Старостенко.

Вона додала, що згідно з Конституцією України охорона культурної спадщини – це пріоритетне завдання органу місцевого самоврядування, а отже, захист об’єктів культурної спадщини має покладатися на спеціально уповноважені органи. І Київ як столиця має перш за все виконувати цю конституційну функцію.

«За нових умов ми матимемо можливість більш посилено контролювати виконання пам’яткоохоронного законодавства, покращити стан об’єктів комунальної власності, що є пам’ятками. І надзвичайно важливо – створити спецфонд, кошти якого використовуватимуться для виявлення, дослідження, реставрації і ремонту об’єктів культурної спадщини, що, серед іншого, зменшить навантаження на загальний бюджет міста», – резюмувала заступник голови КМДА.

Як повідомляв «Ні корупції!», наприкінці травня цього року Верховна Рада ухвалила законопроект щодо посилення охорони об’єктів культурної спадщини.

Цим законом уточнюється, що пам’ятка культурної спадщини – об’єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, або об’єкт культурної спадщини, який взято на державний облік відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим законом, до вирішення питання про включення (невключення) об’єкта культурної спадщини до Держреєстру нерухомих пам’яток.

Згідно з чинними нормами, пам’ятка культурної спадщини – об’єкт культурної спадщини, який занесений до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

Як зазначається у пояснювальній записці, основною метою ухвалення законопроекту є збереження за об’єктами, які набули статусу пам’ятки до набрання чинності закону «Про охорону культурної спадщини», статусу пам’яток, шляхом уточнення визначення поняття «пам’ятка культурної спадщини».

Також законопроект встановлює можливість поширення на всі складові елементи об’єкта культурної спадщини, що становлять предмет його охорони, правового статусу пам’ятки не лише після внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Читайте також ЧИНОВНИКОВ, НАРУШИВШИХ ЗАКОН И ДОПУСТИВШИХ РАСТРАТУ 165 МЛН ГРН, НАКАЖУТ?