У ГПУ закрили 10 кримінальних проваджень щодо незаконного збагачення нардепів

Генеральна прокуратура України відкрила 18 кримінальних проваджень за фактами можливого ухилення від сплати податків народними депутатами України.

Про це у відповідь на інформаційний запит повідомили у ГПУ, передає УНН.

«Генеральною прокуратурою України розпочато 18 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого статтею 212 КК України за фактами можливого ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), що входять в систему оподаткування в особливо великих розмірах народними депутатами України», — повідомили у ГПУ.

За результатами проведення досудового розслідування у 10 кримінальних провадженнях прийнято рішення про їх закриття з підстав відсутності події чи складу кримінального правопорушення.

«Загальна сума добровільно сплачених податків і зборів у цих провадженнях склала 25 тис. грн», — зазначили у ГПУ.

Крім того, повідомляє УНН, Генеральна прокуратура України ініціювала проведення позапланових перевірок електронних декларацій 49 народних депутатів України.

У ГПУ також додали, що прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях стосовно 12 нардепів за результатами перевірки е-декларацій.

«Вказані кримінальні провадження зареєстровані в ЄРДР за результатами перевірки е-декларацій. Повідомлення про підозру в зазначених кримінальних провадженнях не здійснювалося», — повідомили у ГПУ.

Раніше, за клопотанням ГПУ, Печерський суд зобов’язав ДФС перевірити декларації низки нардепів, серед який Сергій Рибалка, Олесь Довгий, Віктор Романюк, Юрій Солод тощо.

Як повідомляв "Ні корупції!",  грудні минулого року в ГПУ заявили, що вони знайшли адміністративні правопорушення в е-деклараціях 53 народних депутатів.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", співробітники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) ще не бралися за перевірку щорічних електронних декларацій чиновників за 2015 і 2016 роки.

Читайте також ЧОМУ НЕ ПРАЦЮЄ ПЕРЕВІРКА Е-ДЕКЛАРАЦІЙ