На Івано-Франківщині на регулярних поборах попався один із командирів частини Нацгвардії

Співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою викрили на хабарі командира однієї з частин Національної гвардії на Івано-Франківщині.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Правоохоронці протягом двох місяців задокументували кілька фактів вимагання капітаном грошей з підлеглих за невжиття дисциплінарних заходів за порушення ними військової дисципліни.

«Оперативники спецслужби затримали одного з керівників частини згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, у службовому кабінеті під час отримання від військовослужбовця частини хабара. Загальна сума, яку капітан вимагав з чергового підлеглого, становила п’ять тисяч гривень», - йдеться у повідомленні.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Зловмиснику оголошено про підозру у скоєнні злочину та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, повідомили в СБУ.

Як повідомляв «Ні корупції!», нещодавно на Кіровоградщині Олександрійський суд визначив покарання у вигляді 17 тисяч гривень штрафу полковнику Нацгвардії, який в 2014 році отримав підвищення в столицю на керівну посаду в управлінні авіації Головного управління Національної гвардії України, але при цьому хотів отримати хабара від підприємця за виконані ремонтні роботи.

Так, знаючи про справи в рідній частині, чоловік в кінці 2015 року телефоном зв'язався з директором підрядної організації, яка закінчила ремонт складів на суму 763,9 тис. грн, і повідомив, що може вплинути на командування частини, щоб підряднику оплатили виконані роботи. Хоча, як зазначається у матеріалах справи, роботи були виконані в повному обсязі і підлягали оплаті без жодної протекції. Свої послуги полковник оцінив у 15 тис. грн., які підрядник передав через посередника в два етапи. При передачі другої частини грошей посередника і полковника затримали.