Дев’ять осіб отримали від «Приватбанку» Коломойського $1 млрд перед націоналізацією (інфографіка)

У період 2015-2016 років Приватбанк видав понад 1 млрд доларів 28-ми харківським компаніям, які у момент видачі готівки контролювалися особами, пов'язаними з Ігорем Коломойським.

За інформацією журналіста Грехема Стека на сайті OCCRP, щонайменше на 185 млн доларів з цієї суми не було застав, повідомляють «Українські новини».

Примітно, що практично всі компанії були зареєстровані у 2015 році і майже у всіх статутний капітал дорівнював тисячі гривень. Незважаючи на це, їм вдалося отримати майже 28 млрд кредитів у Приватбанку.

За інформацією журналіста, гроші пішли компаніям Віктора Шкінделя (колишній голова "Дніпроавіа") - 154,1 млн доларів, В'ячеслава Плакасова (гендиректор "Оптіма 770") - 136,8 млн доларів, Івана Маковійчука (директор туристичної компанії "Скорзонера-Закарпаття") - 154,4 млн доларів, Сергія Казарова (колишній голова "Цюрупинського Агропостача") - 155,6 млн доларів, Володимира Головко (голова "Запорожнефтепродукта") - 141,2 млн доларів, Ігоря Маланчака (гендиректор заправок "Колумбини") - 148,8 млн доларів, Вадима Андреюка (менеджер "Укрнафти") - 115,3 млн доларів.

Ще дві людини - Анатолій Деркач і Віталій Нємов були, як припускає журналіст, підставними особами. Один з них працював на заправці, інший - таксистом, вони отримали 50,6 млн доларів.

Всі компанії, які отримали мільярд доларів, були ліквідовані до початку 2017 року.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше журналісти програми «Схеми» з'ясували, як перед націоналізацією ПриватБанку 110 мільярдів гривень були виведені на низку фірм, що існують лише на папері.

Зокрема, журналістам вдалося отримати доступ до підготованого аудиторською фірмою Ernst&Young проекту аналізу фінансово-господарської діяльності ПриватБанку.

Згідно з документом, аудитори перевірили найбільших позичальників і виявили: на 1 квітня 2015 року ризик неповернення кредитів вимірювався у сумі понад 82 мільярди гривень, а вже станом на 1 жовтня 2016 року цифра збільшилася до понад 139 мільярдів гривень.

«ПриватБанк» провів реструктуризацію кредитного портфелю: заборгованість 170 попередніх позичальників була переведена на понад 30 нових, які стали винні банку понад 110 мільярдів гривень. Для порівняння – це бюджет Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ разом взятий.