Журналісти, не зважаючи погрози, розказали про коштовний автопарк працівників СБУ

Вартість автомобілів працівників Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ не відповідає рівню їх доходів.

Про це йдеться у випуску програми розслідувань "Схеми", що вийшов в ефір попри тиск з боку Служби безпеки України, повідомляє "Радіо Свобода". 

Враховуючи напрямок роботи економічного управління СБУ та водночас недоступність для українців декларацій його працівників (як і всієї СБУ), така діяльність може створювати значні корупційні ризики.

Тож "Схеми" вирішили дослідити і проаналізувати не тільки діяльність, а й спосіб життя працівників управління наочно – фіксуючи автівки, якими вони користуються та аналізуючи вартість цих транспортних засобів.

Деякі із зафіксованих автомобілів офіційно належать не працівникам СБУ, а їхнім батькам, які мають невеликі офіційні доходи, йдеться в сюжеті.

Загалом журналісти програми зафіксували майжe півтора дeсятки дорогих автомобілів. Власників дeяких ідeнтифікувати нe вдалося. А ті, кого вдалося ідентифікувати, не захотіли відповідати на запитання журналістів.

Пeрeд eфіром прeдставники СБУ направили листа, яким намагалися зняти з ефіру програму «Схеми» про елітні авто її співробітників.

Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ має захищати інтереси держави у галузі економічної безпеки. Службовці, які тут працюють, непублічні: їхнього штатного розпису немає в мережі, на будівлі немає вивіски, а до перехожих, які затримуються біля воріт, виходять охоронці.

«Останнім часом почастішали нарікання бізнесу на управління, що покликане захищати інтереси держави у галузі економічної безпеки, – підприємці скаржаться, що працівники цього управління займаються протидією бізнесу задля власної вигоди», – йдеться у розслідуванні.

"Ось що намагались приховати в СБУ, направляючи нам лист із застереженням про кримінальну відповідальність у разі виходу цього розслідування в ефір.

В спецслужбі не хотіли, щоб ми показали захмарно дорогі автомобілі, на яких пересуваються працівники сумнозвісного управління «із захисту економіки» СБУ із зарплатами по 15 тисяч гривень на місяць", - йдеться на сторінці програми "Схеми" у Фейсбук.